Rok szkolny 2017/2018 - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rok szkolny 2017/2018

Agendy > Świetlica

Najważniejsze wydarzenia świetlicowe w roku szkolnym 2017/2018

Podsumowanie roku w świetlicy szkolnej

Dnia 20 czerwca 2018r. w naszej świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Przedstawiony został krótki program artystyczny w wykonaniu klasy 1 „a” pod kierunkiem pani Marty Denis oraz klasy 3 „d” pod kierunkiem pani Katarzyny Dunajewskiej. Następnie naszym wychowankom odznaczającym się wzorową postawą oraz wyróżniającym się aktywnym udziałem w życiu świetlicy na tle grupy świetlicowej wręczono dyplomy oraz nagrody. Łącznie nagrody otrzymało 141 uczniów. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Świetlicy.
W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwosć pożegnania się i podziękowania Pani Danusi Bartniczak, która po 30 latach pracy w naszej szkole przechodzi na zasłużoną emeryturę. Dzieci przygotowały krótki wiersz i włąsnoręcznie przygotowane upominki. Nie obyło się bez łez. To był bardzo wzruszający moment.
Podsumowując, bieżący rok szkolny był czasem intensywnej pracy zarówno wychowanków, jak i wychowawców świetlicy, sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ciekawych zajęciach, konkursach, koncertach, uroczystościach oraz innych wydarzeniach z życia świetlicy między innymi w wyjściach i wycieczkach klasowych oraz spotkaniach autorskich. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uwieńczona została przez panią kierownik świetlicy, która składając życzenia udanych, pełnych przygód wakacji apelowała o bezpieczeństwo podczas letnich wojaży.

Wspólpraca z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi nr 310

W tym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 3c i 3d uczęszczający do świetlicy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach i spotkaniach organizowanych w ramach współpracy z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi nr 310 w Warszawie. Nasi uczniowie chętnie angażowali się w czasie integrujących spotkań z młodszymi kolegami i koleżankami. W dniu 30 listopada 2017 roku, przedstawiciele klasy 3c odwiedzili młodszą grupę przedszkolną „Żabki” i wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom. Czytane przez szkolnych kolegów bajki takich autorów jak Jan Brzechwa, Charles Perrault i Wanda Chotomska umiliły czas małym słuchaczom. 19 grudnia 2017 roku  naszą świetlicę odwiedziła starsza grupa przedszkolaków „Słoneczka”. Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w Koncercie kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę!” oraz Bożonarodzeniowym Kiermaszu. Nasza świetlica miała okazję gościć grupę przedszkolaków „Słoneczka” po raz kolejny 23.03.2018 roku podczas pokazu mody Eco Fashion. Przedstawiciele grupy także wystąpili na wybiegu prezentując swoje ekologiczne stroje. Uczniowie klasy 3d gościli grupę przedszkolną „Słoneczka” 29 maja 2018 roku. Tego dnia odbyły się warsztaty plastyczne podczas których z pomocą starszych kolegów mali goście wykonali gipsowe świeczniki ozdobione muszlami. Podczas integracyjnych spotkań dzieci miały możliwość nauki wzajemnych relacji, starszych z młodszymi. Starsi koledzy i koleżanki wykazali się opiekuńczością, empatią, życzliwością i wrażliwością na potrzeby młodszych dzieci. Ten rodzaj współpracy był bardzo ważny dla dzieci w kształtowaniu właściwych postaw i relacji z otoczeniem.

„ABC bezpiecznych wakacji”

Troszcząc się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków ostatni tydzień roku szkolnego 2017/2018 w naszej świetlicy spędziliśmy na omawianiu zagadnień pod hasłem . Poruszyliśmy nie tylko kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku w domu, nad morzem i w górach, ale zajęliśmy się także tematem bezpieczeństwa w Sieci. Współcześnie Internet stanowi dość istotny aspekt zarówno w edukacji oraz rozrywce najmłodszych. Nasi podopieczni zostali zapoznani przez wychowawców świetlicy z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas poruszania się w wirtualnym świecie. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne zgłębiając ten temat. Dzieci chętnie wypowiadały się, podawały przykłady ze swoich doświadczeń. Wspólnie czytaliśmy teksty edukacyjne z serii „Bezpieczny Internet”. Uczniowie wykonywali również szereg kart pracy, które były podsumowaniem zdobytej wiedzy. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym zajęciom nasi uczniowie będą ostrożnie i z większą rozwagą korzystali z udogodnienia XXI wieku jakim niewątpliwie jest Internet.

Koncert w ZWPEK

Dnia 07.06.2018r. dzieci z grup VI i VII (klasy 1b, 1d) wzięły udział w niezwykłym koncercie muzycznym w ZWPEK-u, przy ul. Brożka 1a. Dzieci wysłuchały rytmicznych i melancholijnych utworów wykonanych przez uczniów szkoły muzycznej im. Grażyny Bacewicz. Wzbogaciły także swoją wiedzę z zakresu instrumentów muzycznych tj skrzypce, kontrabas a na koniec poznały brzmienie elektrycznej gitary. Koncert na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.


Dzień Dziecka w świetlicy

5 czerwca br. obchodziliśmy w świetlicy Dzień Dziecka. Dzieci bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Był to niewątpliwe bardzo udany, pełen radości dzień.

Świetlicowy konkursu recytatorskiego pt. „ZOO Jana Brzechwy”

Jan Brzechwa kojarzony jest przede wszystkim z poezją pisaną specjalnie z myślą o dzieciach. W bogatym repertuarze Brzechwy możemy znaleźć wiele utworów, których tematyka dotyczy różnych zwierząt. Między 14 a 25 maja 2018 roku w naszej świetlicy odbywały się przesłuchania w konkursie recytatorskim zatytułowanym „ZOO Jana Brzechwy”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I. Łącznie w konkursie wzięło udział 46 uczestników, którzy za zadanie mieli zaprezentowanie minimum 3 zwrotek wiersza o tematyce zwierzęcej. Pojawiły się takie utwory jak „Kaczka Dziwaczka”, „Foka”, „Hipopotam”, „Żaba”, „Wrona i ser” oraz wiele wiele innych. Poziom prezentacji wierszy był bardzo wyrównany
jury zdecydowało o nagrodzeniu wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Laureaci I, II, III miejsca i wyróżnień otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek z wierszami autorstwa Jana Brzechwy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nagrody ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.

Lekcja biblioteczna w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 36 przy ulicy Redutowej

Dnia 6 czerwca 2018 roku klasa 1a podczas zajęć świetlicowych wybrała się na lekcję biblioteczną zorganizowaną w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 36 przy ulicy Redutowej w Warszawie. Tematyka naszego pierwszego spotkania dotyczyła wszystkim zasad funkcjonowania placówki. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z wierszem J. Huszcza pt. „Skarga książki”, który porusza bardzo ważny temat poszanowanie książki. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób prowadzi się katalogi oraz w jakim dziale biblioteki mogą szukać książek przeznaczonych dla dzieci w ich wieku. Po części teoretycznej przyszedł czas na relaks przy wykonywaniu własnoręcznie zakładki do książki według własnego pomysłu. Na zakończenie zajęć dzieci mogły obejrzeć wybrane książki. Do szkoły wróciliśmy z dobrymi humorami, a do Biblioteki zawitamy ponownie w przyszłym roku szkolnym.

„Czytanie łączy pokolenia” czyli rodzinne czytanie w naszej świetlicy

Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku ogłosiło dzień 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny. Z tej okazji wychowawcy świetlicy w tygodniu między 14 a 18 maja 2018 r. byli organizatorami wspólnego czytania z rodzinami wychowanków. Do grup świetlicowych zawitali rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych uczniów. Spotkania odbywały się w radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze. Nie od dziś wiadomo, że czytanie pozwala na budowanie pozytywnych relacji wśród równieśników, wzbogaca zasób słownictwa oraz daje możliwość do poznania i oswojenia się z różnymi emocjami.

W doborze literatury, z którą zapoznały się dzieci w tym tygodniu kierowaliśmy się w szczególności tym, aby wszystkie przeczytane teksty wniosły coś niezwykle istotnego do ich życia. Poruszyliśmy tematykę problemów, z jakimi borykają się najmłodsi. Sięgnęliśmy między innymi po książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Wielka Księga Uczuć”, z której dowiedzieliśmy się jak radzić sobie z trudnymi emocjami tj. strach, wstręt, gniew oraz nienawiść. Każdy podejmowany temat zaowocował w dyskusję, dzięki której dzieci mogły się swobodnie wypowiedzieć. Nie zabrakło również beztroskiej i wesołej literatury uczniowie wysłuchali opowiadań z serii „Poczytaj mi Mamo”, poznali niezwykłe przygody Mikołajka oraz zostali wtajemniczeni w  świat Kubusia Puchatka. Na pamiątkę tego niezwykłego tygodnia wykonaliśmy zdjęcia, które dołączamy do sprawozdania.

„Zdrowie na talerzu” tydzień zdrowego odżywiania w świetlicy

Troszcząc się o zdrowie naszych uczniów tydzień między 7 a 11 maja wychowawcy świetlicy zorganizowali pod hasłem „Zdrowie na talerzu - jedz zdrowo, kolorowo!”. Przez ten czas dowiadywaliśmy się jak istotne znaczenie dla naszego organizmu ma zdrowe odżywianie. Dzieci poznały wartości odżywcze warzyw i owoców, które są niezbędne w codziennej diecie. Ten czas spędziliśmy na pogadankach, burzach mózgów oraz oglądaniu prezentacji multimedialnych i filmów, które pozwoliły na zgłębienie tematu. Dzieci z chęcią zabierały głos opowiadając o swoich doświadczeniach. Przeprowadzaliśmy dyskusję o zdrowym menu, a nawet stworzyliśmy swój własny, niepowtarzalny jadłospis.

Niezbędnym elementem do wtajemniczenia dzieci w zdrowy tryb życia było zapoznanie uczniów z piramidą żywieniową, która mówi o tym, że zdrowy styl życia to nie tylko odżywianie, ale i aktywność fizyczna. Oprócz pogadanek dotyczących właściwemu żywieniu dzieci dowiedziały się o tym, jak istotny wpływ na nasze zdrowie ma ruch. Każdą wolną chwilę pomiędzy zajęciami wynikającymi z omawiania tematu spędziliśmy na szkolnym boisku, bawiąc się na świeżym powietrzu. Ponadto wykonywaliśmy prace plastyczne tj. piramida żywieniowa, wyklejanka owocowa, tabela zdrowych i niezdrowych produktów, rozpisanie dziennego menu co warto zjeść na śniadanie, II śniadanie, obiad, kolację. Zdobytą wiedzę sprawdziliśmy poprzez rozwiązanie quizu składającego się z 15 pytań. Zwieńczeniem tygodnia było przygotowanie pysznych owocowych szaszłyków przez klasę Ia oraz słodkiego pomarańczowego soku wyciskanego ze świeżych cytrusów przez klasy Ib,Ic oraz IIb.

Dzielnicowy konkurs recytatorski „I łaciate, i kudłate-czyli zwierzęta bohaterami wierszy”       

W kwietniu dzieci z naszej świetlicy zastały zaproszone do udziału w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim „I kudłate, i łaciate-czyli zwierzęta bohaterami wierszy” zorganizowanym przez SP nr25 przy ulicy Grzybowskiej 35. W I etapie konkursu
wewnątrzszkolnym wzięło udział 28 uczniów. Po przesłuchaniu jury  wyłoniło 7 przedstawicieli reprezentujących szkołę w II etapie konkursu. Przesłuchanie odbyły się 08.05 i 09.05  w siedzibie organizatora. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 16.05.2018 roku w świetlicy SP nr25.
Nasi laureaci:
I miejsce- Michał kl.  IIa
I miejsce-Piotr kl. IVc
III miejsce- Mikołaj kl. Ic
III miejsce- Ignacy kl. IIIe
wyróżnienie- Alina kl. IIIa
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

Dnia 15.05. 2018 roku w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z Panią Hanną Niewiadomską autorką wierszy dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas II, III, IV.  Naszego gościa przywitał Michał z klasy II recytacją wiersza „Zebra”. Następnie Pani Niewiadomska wręczyła nagrody laureatom II etapu konkursu czytelniczego „Poznajemy twórczość Hanny Niewiadomskiej”. Dzieci otrzymały książki autorki z osobistą dedykacją. W kolejnym etapie spotkania autorka opowiadała o swojej pracy twórczej, czytała wybrane wiersze swojego autorstwa, wspólnie z uczniami napisała dla nas pamiątkowy wiersz. Dzieci słuchały z dużym zaangażowaniem, czynnie uczestniczyły w spotkaniu, żywiołowo reagowały na humor czytanych wierszy. Miały bardzo wiele pytań dotyczących pracy pisarza. Na zakończenie dziewczynki z klasy III-laureatki konkursu czytelniczego zaprezentowały wiersz „Felek Kartofelek” oraz wręczyły  naszemu gościowi bukiet kwiatów w podziękowaniu za miłe spotkanie.                                                                                                                                                                                                    

Konkursu Czytelniczy pt.  „Poznajemy  Twórczość Hanny Niewiadomskiej”

W kwietniu odbył się w naszej świetlicy konkurs czytelniczy dla uczniów klas II-V. Konkurs dotyczył twórczości Hanny Niewiadomskiej. Konkurs obejmował II etapy. W etapie I dzieci pod kierunkiem wychowawców grup poznawały treść wierszy wybranych przez organizatora dla poszczególnych grup wiekowych. Następnie wychowawca przeprowadzał w swojej grupie test znajomości treści poznanych utworów i wyłaniał 4 osobowy zespół, który reprezentował grupę w II etapie konkursu. W etapie II wyłonione zespoły rywalizowały w przygotowanych przez organizatora konkurencjach. Np. rozpoznawały wiersz po jednym wersie, odgadywały kalambury, dopasowywały rekwizyty do poszczególnych utworów. Dodatkowo klasy III-V recytowały uprzednio przygotowany, wybrany przez zespół wiersz Pani Niewiadomskiej. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane do rywalizacji, wykazały się znakomitą znajomością twórczości autorki. Zarówno one jak i organizatorki świetnie się bawili. Podsumowanie konkursu odbyło się 15.05.2018 roku podczas spotkania z Panią Hanną Niewiadomską. Dzieci otrzymały książki  autorstwa naszego gościa z osobistą dedykacją autorki. Książki ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.

Międzyszkolny konkurs plastyczny „ W moim śnie”

W kwietniu dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.: „ W moim śnie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie. Skierowany był do uczniów klas I-IV uczęszczających do Świetlic Szkolnych na terenie Dzielnicy Wola.
Celem konkursu było  wyrażanie za pomocą twórczości plastycznej przeżyć i emocji oraz motywowanie uczniów do odkrywania swoich pasji i zainteresowań.

Do konkursu zgłosiliśmy 14 prac wykonanych przez naszych uczniów. Dnia 25.04.2017r. w SP nr 221 odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Z przyjemnością informujemy, że nasi wychowankowie również zostali docenieni.
Nasi laureaci to:
Oliwia G. kl. 3a- II miejsce
Alicja G. kl. 1c- III miejsce
Galę wręczenia nagród uświetnił występ artystyczny dzieci z grupy III i V świetlicy szkolnej SP nr 221 pt.„Baśniowy ambaras”. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podsumowanie konkursu plastycznego „Poznajemy twórczość Hanny Niewiadomskiej”


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0-I uczęszczających do świetlicy szkolnej. Konkurs obejmował II etapy. W etapie I dzieci zapoznały się z zestawem wierszy H. Niewiadomskiej. Następnie przedstawiciel każdej grupy wylosował tytuł wiersza do dalszej pracy. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do wylosowanego wiersza. Dzieci pracowały podzielone na zespoły. Kolejnym krokiem było wybranie pod kierunkiem wychowawcy najlepszej pracy i przekazanie jej do II etapu konkursu. W etapie II jury miała bardzo trudne zadanie. Doceniając wkład pracy wszystkich dzieci komisja postanowiła nie przyznawać miejsc i wręczyć każdej grupie nagrodę. Każda klasa otrzymała zestaw sprzętu sportowego: piłki, skakanki, wrzutki, hula-hop na kostkę, paletki do ping-ponga. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce 26.04.2018r. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.         

Teatr w świetlicy


W dn. 20 kwietnia br. naszą świetlicę odwiedził Teatr Igraszka z kukiełkowym spektaklem na motywach bajki Władymira Orłowa pt. "Złote jajko". Dzieci poznały (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie stał się tatą uroczego Kurczaka. Spektakl to opowieść, która uświadamia, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. W trakcie przedstawienia nie zabrakło dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i – co najważniejsze – uśmiechu na twarzach naszych uczniów.

Klasa 2b z wizytą w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

Dnia 9 kwietnia 2018 roku klasa IIb miała zaszczyt odwiedzić niezwykłe miejsce polskiej kultury, a mianowicie Teatr Wielki
Operę Narodową w Warszawie. Nie była to jednak tradycyjna wycieczka do teatru, podczas której zobaczylibyśmy spektakl. Uczniowie klasy IIb wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzenia ogromnego gmachu TW ON „od kuchni”. Na początku przewodnik streścił nam historię budynku prezentując makietę. Następnie rozpoczęliśmy wędrówkę zobaczyliśmy pracownię malarską, stolarnię, studio filmowe, garderoby, pracownie krawieckie oraz sale prób Polskiego Baletu Narodowego.

Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca w Teatrze byliśmy świadkami przygotowywania rekwizytów oraz szycia strojów niezbędnych do wystawienia sztuk. Przechadzając się korytarzami natrafiliśmy na dość nietypową rzeźbę nie ma ona twarzy, ręki. Dlaczego? Otóż ta rzeźba została znaleziona w gruzach Teatru po zakończeniu II wojny światowej, a dziś możemy oglądać ją w odbudowanym w 1965 roku budynku. Weszliśmy także na ogromną, liczącą 2500 metrów kwadratowych, główną scenę Teatru Wielkiego Opery Narodowej im. Stanisława Moniuszki. Przewodnik oprowadził nas po zakamarkach zascenia, gdzie znajdują się przygotowane rekwizyty do obecnie wystawianej sztuki. Nie są to tylko maleńkie przedmioty, ale też olbrzymie konstrukcje! Jak one trafiają na scenę z pracowni artystycznych? To też już wiemy! Nasza wycieczka obejmowała przejażdżkę ogromną windą, która jest przeznaczona do transportu okazałych elementów z pracowni prosto na scenę. Zachwycił nas ogrom całego budynku to jakby odrębne miasteczko w naszym mieście wiedzieliście, że TW ON ma na miejscu nawet straż pożarną? Na zakończenie wycieczki zasiedliśmy na widowni znajdującej się w Sali Moniuszki, która podczas jednego spektaklu może pomieścić prawie 1800 osób. Rozsiedliśmy się w wygodnych fotelach i mogliśmy zadać przewodnikowi nurtujące nas pytania. Podczas tych rozmów (na nasze szczęście) byliśmy świadkami rozsłonięcia i zasłonięcia kurtyny oraz włączenia całego oświetlenia, w którym sala wygląda czarująco. Przez wszystkie emocje towarzyszące nam podczas zwiedzania zapomnieliśmy o wykonaniu choćby kilku zdjęć za co naszych Czytelników serdecznie przepraszamy… Uwierzcie nam na słowo wycieczka po zakamarkach Teatru Wielkiego Opery Narodowej jest godna polecenia!

Pokaz mody ECO FASHION

W piątek 2
3.03.2018 r. w naszej świetlicy po raz drugi odbył się pokaz mody promującej wartości ekologiczne. Niezwyczajność pokazu wyrażała się w tym, iż stroje dzieci nie były uszyte - tak jak zwykle to bywa z różnorodnych tkanin, lecz zostały zrobione po prostu z niepotrzebnych produktów, które nadawały się do wyrzucenia. Zrobiono je z plastikowych kubeczków, płyt CD czy reklamówek. Ubiory były wspaniałe, zaś dodatki takie jak: nakrycia głowy, biżuteria oraz torebki zachwyciły oglądających. Każdy strój był niepowtarzalny i wyjątkowy. Dzieci - modele prezentowały swoje stroje jak najprawdziwsze gwiazdy, przechodząc po wybiegu i pozując do zdjęć. Przygotowanie do pokazu wymagało uruchomienia wyobraźni i kreatywności oraz wiele pracy. W tym dniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 310, które także wystąpiły w pokazie prezentując nam swoje ekologiczne stroje. Mali modele i modelki byli nagradzani gromkimi brawami. Na każdego uczestnika czekał też słodki.

Spotkanie z Panią Dorotą Suwalską - autorką książek dla dzieci

W dniu 15 marca 2018 roku w naszej świetlicy dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas trzecich i czwartych spotkały się z autorką i ilustratorką książek dla dzieci panią Dorotą Suwalską. Pani Suwalska opowiedziała naszym wychowankom o swojej twórczości i inspiracjach. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania. Po prezentacji zasypały gościa pytaniami. Pani Suwalska opowiadała: jak długo trwa pisanie książki, skąd czerpie pomysły i czy pisanie książek to trudne zadanie. Na koniec dzieci miały możliwość uzyskania autografu autorki.

Spotkanie z panią Agnieszką Frączek  - autorką  poezji dziecięcej

Dnia 26 lutego 2018 roku do naszej Świetlicy zawitała Pani Agnieszka Frączek autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I i II. Na początku nasz Gość w ciekawy i żartobliwy sposób opowiedział o tym, czym zajmuje się na co dzień. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstają wiersze i opowiadania oraz co jest niezbędne do procesu tworzenia a mianowicie poczucie humoru i sprzyjające warunki (dla Pani Agnieszki najważniejsze są warunki przyjazne dla oka czyli otaczająca przyroda). Podczas spotkania Autorka czytała dzieciom swoje wiersze, angażowała je do wspólnej recytacji. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zadać naszemu Gościowi pytania oraz otrzymali autografy w zakupionych wcześniej książkach.

Koncert duetu muzycznego Dudusia i Gucia pt. „Sopelkowa muzyka”


21 lutego 2018 roku naszą Świetlicę ponownie odwiedzili Duduś i Gucio. Tym razem duet wystąpił dla naszych najmłodszych wychowanków z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych. Koncert, którego tematyka dotyczyła historii Eskimosów zaangażował do zabawy wszystkie dzieci oraz nauczycieli. Uczniowie mieli możliwość poznania nowych instrumentów – między innymi metalofon. Nie zabrakło również wyśmienitej zabawy, podczas której lepiły niewidzialnego bałwanka.

MARZYCIELSKA POCZTA

Na początku stycznia nasza świetlica po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji - pt. Marzycielska Poczta. Tym razem pisaliśmy listy do Wiktorii Mering która 16.01.2018r. obchodziła swoje 11 urodziny. Dzieci z pomocą wychowawców świetlicy przygotowały piękne i niepowtarzalne kartki z życzeniami urodzinowymi płynącymi prosto z serca. Oprócz listów wysłaliśmy do naszej solenizantki słodki upominek, pluszowego misia i muszelki z różnych stron świata, aby powiększyć kolekcje dziewczynki. Mamy nadzieję, że przesłane przez nas listy i prezenty sprawiły Wiktorii dużo radości.

Koncert „Nowy Rock”

Dnia 31 stycznia 2018 roku uczniów z klas drugich i trzecich odwiedził duet muzyczny
Duduś i Gucio. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali integrowani przez Artystów poprzez wspólną zabawę dzieci chętnie wykonywały zadania, a wspólnych tańców nie było końca. Uczniowie poznali różne instrumenty, a wybrane spośród publiczności dzieci mogły nawet na nich zagrać. Radość towarzysząca muzycznemu spotkaniu została uwieczniona na zdjęciach, które zachęcamy już teraz obejrzeć.

Charytatywny  kiermasz bożonarodzeniowy

Tradycyjnie w grudniu, przed przerwą świąteczną świetlica szkolna zorganizowała Świetlicowy  Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jak co roku, uczniowie i wychowawcy świetlicy zaangażowali się w wykonanie ozdób oraz dekoracji świątecznych. Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy u uroczyście otworzyła  Pani Dyrektor i Pani Kierownik Świetlicy.  Na kiermaszu można było kupić i podziwiać prawdziwe dzieła sztuki, miedzy innymi: stroiki, choinki, bombki, oraz kartki świąteczne. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców. Mieliśmy też okazję gościć dzieci z Przedszkola nr 310. Dzięki kreatywności, aktywności i szlachetności wielu osób zebraliśmy 4752,98 zł. To nasz rekord. Tyle jeszcze nigdy nie udało nam się uzbierać! Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na pokrycie materiałów i na pomoc w leczeniu Huberta Jagło z Bydgoszczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom i całej społeczności szkolnej, wychowawcom świetlicy, uczniom, Rodzicom za pomoc w przygotowaniu, szczodrość oraz życzliwość.

Koncert kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę!”

W naszej świetlicy zagościła świąteczna atmosfera. 19 grudnia 2017 roku odbył się koncert kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Kolędę!”. Na scenie wystąpili laureaci świetlicowego konkursu muzycznego, podczas którego dzieci prezentowały wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce zimowej. Koncert podzielono na dwie tury – o 13:30 obejrzały go dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I oraz klasy IIb. Zawitali do nas również mali Goście z Przedszkola nr 310. Na drugą turę koncertu zostali zaproszeni uczniowie z klas starszych – IIa, klasy III oraz IV. Nie zabrakło takich kolęd jak „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy świata” oraz pastorałek „Bosy Pastuszek”, „Gore gwiazda”.  Młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę!”

Grudzień to magiczny miesiąc, pełen niesamowitych wydarzeń. W naszej świetlicy nie mogło być inaczej
tradycyjnie odbył się muzyczny konkurs kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę!”. Mogły w nim wziąć dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I IV. Przesłuchania trwały od 20 listopada do 7 grudnia 2017r. Do konkursu zgłosiło się łącznie 130 osób. Uczniowie mogli śpiewać solo oraz w duetach lub w maksymalnie 4 osobowych zespołach wokalnych. W przesłuchaniach wzięło udział 50 solistów oraz 32 duety/zespoły wokalne. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce zimowej wykonując ją a cappella lub przy wykorzystaniu podkładu muzycznego. W konkursie nagrodzonych zostało 99 osób. Laureaci miejsc I III oraz wyróżnień zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców Świetlicy. Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy nie zostali nagrodzeni otrzymali słodką nagrodę pocieszenia. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lista dzieci nagrodzonych

Mikołajki

Dnia
5 grudnia br. naszą świetlicę odwiedził Święty Mikołaj i jego pomocnik Elf. Wyjątkowi Goście zabrali dzieci do bajkowej krainy. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu; odpowiadały na pytania, śpiewały wspólnie piosenki, bawiły się. Mikołaj w tym roku był wyjątkowy - tańczył, śpiewał i rozbawił wszystkich. Na zakończenie spotkania wręczył każdej wychowawczyni worek z prezentami. Nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia z wyjątkowym Gościem. Wszyscy w dobrych humorach udali się do sal, gdzie każde dziecko otrzymało upominek. Prezenty ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.


„Cała Polska Czyta Dzieciom” nausi nuczniowie z wizytą w Przedszkolu  z Oddziałami Integracyjnymi nr 310

W tym roku szkolnym nasza śiwetlic a nawiąaa współpracę  z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi nr 310.  W dniu 30 listopada 2017 roku, przedstawiciele klasy 3c pod opieką pani Katarzyny Dunajewskiej udali się do przedszkola, aby czytać bajki w młodszej grupie przedszkolnej Żabki. Przedstawiciele zostali miło przywitani przez dzieci oraz opiekuna grupy panią Annę Skwarek Wardak. Czytane przez starszych kolegów bajki umiliły dzieciom czas oraz wprowadziły w niezwykły świat takich autorów jak Jan Brzechwa, Charles Perrault i Wanda Chotomska.


Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel miś”

W listopadzie w naszej świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wykonali piękne prace. Do konkursu przystąpiło 136 uczniów, w tym nagrodzono prace 82 uczniów. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczniowie otrzymali słodkie nagrody pocieszenia. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Świetlicy.


Świetlicowe andrzejki

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów
i wróżb. Od wiekóww noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 23 listopada 2017 roku w naszej świetlicy. Impreza podzielona była na 2 części - 2 grupy wiekowe. Jako pierwsze bawiły się pierwszaki i dzieci z oddziałów zerowych. Po nich na parkiet wkroczyły dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych. Po udanej zabawie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal na słodki poczęstunek i wróżby. Andrzejkowa uroczystość dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

„O Indiach kilka słów”

Uczniowie klas 1b i 1c mieli szanse wziąć udział w nietypowych zajęciach zorganizowanych w naszej świetlicy. W poniedziałek 9 października br. specjalnie dla nich odbyło się spotkanie z Panią Barbara Banasik - pracownikiem Muzeum Azji i Pacyfiku. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat Indii, kraju z którego pochodzą nasi nowi uczniowie z klas pierwszych. Dzieci miały okazję  zaznajomić się z tradycjami i kulturą tego kraju, zobaczyć oryginalne stroje i zatańczyć klasyczny indyjski taniec. Dzięki temu spotkaniu  zdobyły wiele nowych informacji, które ułatwią im integrację z nowymi kolegami.

 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego