okres II - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Idź do spisu treści

Menu główne:

okres II

Wydarzenia > 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego w klasach I - VI

26 czerwca 2016 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas I - V. W tym roku była podzielona była na trzy części. Pani Dyrektor wręczała świadectwa i nagrody książkowe uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz ze 100% frekwencją. Listy gratulacyjne oraz podziękowania zostały skierowane również do rodziców, którzy wyróżnili się w pracy na rzecz klasy i szkoły. Na zakończenie każdej części uroczystości w krótkim programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z klasy Vb, IIIb, Ie. Ostatnie słowo należało do pani Dyrektor, która życzyła wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

22 czerwca 2016r. uczniowie klas szóstych uroczyście odtańczyli poloneza. W tym roku ten piękny taniec odtańczyło 82 szóstoklasistów, którzy szlifowali taneczne kroki pod okiem nauczycielki muzyki p. Anny Janik. Występ prawie już absolwentów naszej szkoły wzruszył wielu gości, którzy młodych tancerzy nagrodzili gromkimi brawami. Tę wzruszającą część dopełniło wystąpienie Pani Dyrektor Elżbiety Krużyńskiej. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uroczystości. Rodzicom Pani Dyrektor podziękowała także za lata dobrej współpracy ze szkołą, która zaowocowała wieloma sukcesami uczniów. Po oficjalnej części szóstoklasiści rozpoczęli „balowanie”. To pierwszy tak ważny bal w życiu każdego szóstoklasisty. Na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Międzynarodowy Dzień Uchodźcy

Dzień 20 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Uchodźcy. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z dziennikarzami radia TOK FM.
Naszymi gośćmi byli Pani Joanna Mąkosa i Pan Dariusz Zalewski, reporterzy, którzy zbierali materiały w obozach dla uchodźców w Libanie. Pan Dariusz Zalewski wyjaśnił uczniom, kim jest uchodźca i dlaczego ludność cywilna musi opuszczać Syrię. Uczniowie obejrzeli zdjęcia wykonane w obozie, wysłuchali informacji o nadzwyczaj trudnych warunkach życia codziennego. Pani Joanna Mąkosa opowiedziała o 13-letnim syryjskim chłopcu pracującym w kamieniołomach. Podczas ucieczki z Syrii rodzina straciła kontakt z ojcem i od dwóch lat nie wie, co się z nim dzieje. Żyje w wielkiej niepewności mając jednocześnie nadzieję,że ich rodzina wkrótce sie spotka, a wojna w Syrii zakończy. Jest to największe marzenie ludzi żyjących obecnie z dala od swojej ojczyzny - powrót do domu i normalnego życia.
   

Rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastycznego „Moja szkoła na Woli za 100 lat”

Dnia
17 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastycznego „Moja szkoła na Woli za 100 lat”. Wzięli w nim udział wszyscy chętni sześcioletni uczniowie klas pierwszych wolskich szkół podstawowych. W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursu oraz dzieci z pobliskiego Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 310, które od września dołączą do grona naszych uczniów. Grupa teatralna sześciolatków z naszej szkoły przedstawiła inscenizację pt.,,Śpiew lasu” w reżyserii p. Małgorzaty Suzuki przy współudziale p. Grety Piekut. Wybór laureatów był niesłychanie trudny, gdyż napłynęło do naszej szkoły mnóstwo pięknych prac. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!


Pokaz teatralny pt "Sen"
Klasa 3c od aktywnie uczestniczyła przez cały rok szkolny w zajęciach teatralnych. 14 i 15 czerwca przygotowała pokaz swoich umiejetności w widowisku poetyckim pt. "Sen".  Aktorzy zaprosili widownię do swoich snów. Niezwykła oraz dynamiczna  scenografia dodała magii i fantazji. Małym artystom gratujemy talentu.

"Kompleksowy Trening Bezpieczeństwa" - pilotażowe szkolenie dla dzieci

14 czerwca 2016 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów. Tego dnia Fundacja „ANIKAR”, Fundacja „FORANI” oraz „GROM GROUP” przy wydatnej pomocy Policji i Straży Pożarnej zorganizowali dla uczniów Kompleksowy Trening Bezpieczeństwa.
W zajęciach uczestniczył gość specjalny – Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4-6 poznali techniki ratowania życia, ćwiczyli ewakuację na wypadek pożaru, dowiedzieli się, jak prawidłowo zachować się w przypadku ataku terrorystycznego oraz jak radzić sobie z emocjami w trudnych momentach. Uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego mieli możliwość obejrzenia wozu straży pożarnej, karetki pogotowia i samochodu policji oraz rozmowy z przedstawicielami tych służb. Dzień Bezpieczeństwa okazał się dla uczniów niezwykle bogatym w wiedzę i umiejętności niezbędne w edukacji każdego człowieka.

„Jak nie czytam...jak czytam”

Jak mówiła Wisława Szymborska - "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". To też jeden z najlepszych sposobów relaksu. Podróż w świat wyobraźni daje bowiem wytchnienie i możliwość oderwania od szarej rzeczywistości. Przekonali się już o tym nasi uczniowie, którzy 10 czerwca włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole". Cała społeczność naszej szkoły zebrana w tym samym czasie, w trzech różnych miejscach czytała ksią
żki. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, dlatego biblioteka szkolna z dużym zaangażowaniem przystąpiła do tego programu. Dzieciom akcja ta bardzo się spodobała, czego efektem była zwiększona ilość wypożyczonych tego dnia książek.

Dzień Kultury Japońskiej

Dni różnych kultur, organizowane cyklicznie od 2009 r., stały się już tradycją
naszej szkoły. Tegoroczna edycja poświęcona była Japonii. Głównym celem podejmowanych przez szkołę działań jest rozwijanie wrażliwości międzykulturowej oraz przygotowanie do życia w wielokulturowym świecie. 9 czerwca 2016 r. zostanie zapisany w pamięci uczniów i kronice szkoły jako Dzień Kultury Japońskiej. Uroczystość była podsumowaniem VII edycji projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur – Kraj Kwitnącej Wiśni”. Projekt ten dofinansowany został przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy w ramach XI edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. W uroczystości uczestniczyli goście: pani Kiyomi Suzuki  z Fundacji Krzewienia Kultury Japońskiej Sakura, zespół taneczny SAKURAMAI POLAND i niezwykły duet: współczesna polska wokalista, która już trzykrotnie podbiła serca Japończyków w popularnym japońskim talent show „Nodojiman: The World” – pani Julia Bernard oraz pianista i aranżer - pan Pedro Pedrito. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w czterech konkursach na: plakat „Atrakcje turystyczne Japonii”, prezentację multimedialną „Moja wymarzona podróż do Japonii”, rysunek postaci w stylu MANGA i origami. Ich oryginalne i pomysłowe prace stworzyły piękną dekorację. Do komisji konkursowych wpłynęło 140 prac. Ogromną radość sprawiły uczniom nagrody – pasjonujące książki tematycznie związane z Japonią oraz nagrody ufundowane przez firmy: Carolina Toyota Wola, Honda Plaza, Mitsubishi i NAGOMI. Podczas spotkania urocza Julia Bernard i akompaniujący jej Pedro Pedrito zaczarowali uczniów swoim koncertem.
Zespół taneczny Sakuramai Poland zaprezentował uczniom unikatowy japoński taniec Yosakoi.
Uczniowie szkoły mogli pochwalić się przed gośćmi z Japonii swoimi umiejętnościami w japońskich sztukach walki: karate i judo – na terenie szkoły aktywnie działa  Uczniowski Klub Judo oraz szkoła karate – KOKORO. Nie zabrakło także multimedialnej podróży do tych miejsc w Japonii, które uczniowie wybrali na swój wymarzony wakacyjny wyjazd. Smaku na Japonię pomogły też nabrać potrawy kuchni japońskiej. Po przepisy tejże kuchni sięgnęli pracownicy szkolnej stołówki, a restauracja Matsuri Sushi przygotowała dla uczniów dodatkowo degustację sushi. Dni różnych kultur w naszej szkole to wspaniała lekcja, która dostarcza nie tylko wiedzy, daje też możliwość kształtowania cech, które ułatwiają porozumienie na płaszczyźnie kultur – otwartość na drugiego człowieka i tolerancję.

Manifest ekologiczny

Już po raz trzeci w
naszej szkole zorganizowany został  Manifest Ekologiczny w postaci przemarszu uczniów klas 4 – 6 ulicami Woli. Trasa przemarszu: J. Brożka – Ks. Janusza – Obozowa – Deotymy – Park Moczydło – stadion Olimpia – Górczewska – Ks. Janusza – J. Brożka. Przemarsz rozpoczął się o godz. 12:00 a zakończył o 13:15. Manifest został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Środowiska, który był  ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji, dotyczących zgodności rozwoju cywilizacjiz rozwojem ekologicznymotaczającego świata. W trakcie manifestacji bezpieczeństwo dzieciom zapewniła Komenda RejonowaPolicji Warszawa IV, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. W trakcie imprezy uczniowie wszystkich klas 4 – 6 nieśli z radością przygotowane wcześniej transparenty oraz wykrzykiwali głośno ich treść. To była niezwykła lekcja ekologii.

Festiwal Piosenki Angielskiej

We wtorek 7 czerwca w
naszej szkole odbył się V Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez panią Jolantę Szostak. W festiwalu wzięło udział 13 uczestników  z klas IV – VI. Entuzjaści śpiewu i tańca mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych. Ideą festiwalu jest popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki  jako formy nauki języka obcego. Ta forma służy również integracji uczniów różnych klas oraz daje możliwość skonfrontowania własnych umiejętności z innymi uczniami.  Festiwal prowadziły Hanna Niwińska i Oliwia Szychowska z klasy VIa. Podczas obrad jury, czas oczekiwania na wyniki  wypełniła Oliwia Szychowska, która przedstawiła prezentację „ English traditions”. Pierwsze miejsce zdobył Paweł  Tischner i Emilia Praska , drugie miejsce Maria Wilanowska i Magdalena Prusak, a trzecie miejsce Maja Szymańska i Kacper Telak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez:  Radę Rodziców i wydawnictwo Oxford University Press.  


100-lecie Legii Warszawa w naszej szkole

23 maja 2016 r.  w  
naszej szkole odbyła się uroczystość 100-lecia Legii Warszawa. Inicjatorem obchodów byli uczniowie klasy szóstej – kibice Legii. Przygotowali oni prezentację multimedialną przybliżającą najważniejsze fakty ze stuletniej historii Legii oraz konkurs wiedzy o klubie. Uroczystość, którą prowadził absolwent szkoły, a dziś dziennikarz TVP Jacek Cholewiński, rozpoczął „Sen o Warszawie”, który wykonali wspólnie wszyscy uczniowie i goście. Szkoła gościła tego dnia rzecznik prasową klubu - panią Izabelę Kuś, kapitana koszykarskiej Legii – pana Łukasza Wilczka, trenerów Legii Soccer Schools oraz maskotkę – Misia o imieniu Kazek. Nie zabrakło wśród gości także przedstawicieli mediów. Szkołę odwiedzili tego dnia m. in.: TVP, Polskie Radio, Radio Eska, Gazeta Wyborcza. Uroczystość zakończył mecz, w którym drużyna uczniów Szkoły Podstawowej nr 225 zmierzyła się z przybyłymi gośćmi z klubu oraz przedstawicielami mediów. Ten dzień okazał się dla uczniów niezwykłą lekcją sportu i kibicowania.


Festiwal "Mam Talent"

Dnia 20 maja 2016r. w naszej szkole po raz czwarty odbył się Festiwal „Mam Talent” zorganizowany przez Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych w ramach realizacji Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych WARS I SAWA.  W Festiwalu wzięli udział uczniowie z klas II-VI. Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje rozmaite talenty i niezwykłe uzdolnienia. Mogliśmy podziwiać m.in. pokaz zdolności recytatorskich i umiejętności tanecznych (taniec towarzyski, breakdance). Wielu uczniów popisało się swoim talentem muzycznym – dzieci zarówno śpiewały (także po francusku) jak i grały na różnych instrumentach (na keyboardzie, gitarze). Podczas Festiwalu można było także podziwiać popisy naszych początkujących i bardziej zaawansowanych sportowców, którzy zaprezentowali pokaz umiejętności z takich dyscyplin jak judo i gimnastyka artystyczna. Występy uczniów były zachwycające, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy im wytrwałości w rozwijaniu swych talentów.


"Dzień nowalijki"

Dzień nowalijki był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas 0-3. Tego dnia dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki, koreczki, szaszłyki, przekąski. Dominowały talerze ze świeżymi warzywami, pokrojonymi i ułożonymi w pomysłowy sposób. Mali kucharze stworzyli z nich magię smaków i zapachów. Wszyscy chętnie sięgali po świeże nowalijki: rzodkiewki, pomidorki, ogórki, sałatę. Obfitość stołów zaskoczyła pracowników jak i samych uczniów. Widać było duże zaangażowanie rodziców naszych uczniów w przygotowaniu klasowych stolików  z potrawami do degustacji.


Mecz koszykówki w Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny

W sobotę 14 maja uczniowie klas II i III brali udział w turnieju zorganizowanym przez MUKS Basket Warszawa. Podopieczni trenera Radosława Rudnickiego po zaciętych meczach zajęli II miejsce. Gratulacje dla wszystkich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe!!!

II Warszawski Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży. Debiuty –– „Brożka Kultury” 2016

W dniu 12.05.2016 r. odbyła się uroczysta gala finałowa "Brożka Kultury" 2016. Nasi uczniowie wykazali się wieloma talentami. Wystartowaliśmy we wszystkich kategoriach i w każdej zdobyliśmy miejsca:
- kategoria wokalna:
III miejsce - Maria Wilanowska (kl.4c)
III miejsce - Barbara Staudt (kl.5a)
- kategoria taneczna:
I miejsce - Gabrysia Aleszko (kl.6b)
II miejsce -Łukasz Chrzanowski (kl.4b)
III miejsce- szóstka(kl.4a)
wyróżnienie- Kinga Padyjasek (kl.4a)
wyróżnienie- Katarzyna Piszcz (kl.4c)
- kategoria instrumentalna:
I miejsce -Oliwia Wincek (kl.6b)
II miejsce-Kacper Telak (kl.5c)

II miejsce- Maja Ajdakowska (kl.2d).
wyróżnienie- Ewa Pająk (kl.6c)
- kategoria rozmaitości:
II miejsce-Karolina Siuchta (kl.5c) i Oskar Kowalski (kl. 5c)-kostka rubika
Pieczę nad przygotowaniami do konkursu sprawowała pani Anna Janik. Gratulujemy
wszytskim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dzielnicowy konkurs matematyczny „MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA”

W tym roku szkolnym
nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła dzielnicowy etap konkursu matematycznego dla klas III „Mała Olimpiada Matematyczna” w  Ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych 2015/2016. Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego konkursu oraz rozdanie dyplomów i nagród dla najlepszych matematyków odbyło się 16 maja o godz. 10:00. W konkursie wzięło udział 36 uczniów klas III z 9 wolskich szkół. Do etapu warszawskiego przeszło aż 10 uczniów z 7 szkół (po dwóch uczniów z SP 139, SP 222, SP 225 i po jednym przedstawicielu z SP 63, SP 221, SP 238, SP 317). Wszystkim laureatom życzymy dalszych sukcesów.

Obchody  „Dnia Zwycięstwa


Od trzech lat nasza szkoła przystępuje do akcji "Berlin”, której celem jest upamiętnienie rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów gazetkę dydaktyczną, a dla klas szóstych „żywą lekcję historii”. Było to spotkanie młodzieży z weteranką II wojny światowej Panią Janiną Marciniak. Nasz gość opowiedział o swoich wojennych przeżyciach w czasie Kampanii Wrześniowej i w czasie okupacji. Uczniowie mogli zaznajomić się z losami Polaków pokolenia wojennego. Wszyscy wysłuchali wiersza „
Żołnierz polski” i na zakończenie zadawali pytania Pani Janinie.  Poczęstunek i podziękowanie dla naszego gościa ufundowała szkolna Rada Rodziców.

Apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie odbył się apel dla uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VI, członkowie Grona Pedagogicznego i Dyrekcja Szkoły. Uczniowie klasy V b zaprezentowali okoliczności i przebieg obrad Sejmu Wielkiego oraz ludzi, którzy przyczynili się do największego dzieła sejmu – Konstytucji. Aktorzy przedstawili najważniejsze uchwały Ustawy Rządowej. Jedna z uczennic odśpiewała utwór zatytułowany „Nadzieja”. Następnie cała grupa wykonawców zaprezentowała z entuzjazmem pieśń „ Witaj, majowa jutrzenko”. Na zakończenie spotkania pani Dyrektor podkreśliła znaczenie Konstytucji w historii Polski.

       

Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci w ramach programu ogólnopolskiego projektu „Katyń Ocalić Od Zapomnienia” oraz podsumowania dzielnicowego projektu „Miej wolę poznać Wolę”


27 kwietnia 2016 roku w
naszej szkole odbyło się uroczyste posadzenie Dębu Pamięci na cześć kapitana Tadeusza Konerskiego, jednej z wielu ofiar naszego miasta, które zginęły 76 lat temu w Charkowie. Tadeusz Konerski był ofiarą zbrodni katyńskiej, rozstrzelany przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz Stalina wiosną 1940 roku. Edukacyjny i społeczny wymiar programu polega na integracji środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych poprzez zachęcenie ich do podjęcia wspólnych działań na rzecz wychowania dzieci i młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa. Honorowy patronat nad programem objął Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Uroczystość sadzenia Dębu Pamięci została powiązana ze stuleciem włączenia Woli do Warszawy. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie – pan Marek Krystyniak i pan Stefan Żelazowski, Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego – pan Andrzej Janiszek, ksiądz infułat dr Jan Sikorski, dyrektorzy i delegacje uczniów z wolskich szkół, przedstawiciele rady rodziców i cała społeczność szkolna. Po posadzeniu Dębu Pamięci, została odsłonięta tablica upamiętniająca naszego bohatera, którą poświęcił ksiądz infułat. Na pamiątkę wydarzenia szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający zasadzenie Dębu Pamięci. Druga część oficjalnych uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej i rozpoczęła się od pokazania prezentacji multimedialnych dotyczących Woli dawniej i dziś. Następnie koordynator projektu podkreślił znaczenie przyłączenia Woli do Warszawy. Gala zakończyła się wręczeniem laureatom dyplomów i nagród rzeczowych oraz obejrzeniem części  artystycznej dotyczącej życia i działalności rodziny Ulrichów na Woli. Podsumowaniem całego projektu „Miej wolę poznać Wolę” było wspólne odśpiewanie nagrodzonego w konkursie „ Piosenka o Woli” utworu.


Charytatywny Kiermasz Wielkanocny

Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie klasy 6 d wraz z wychowawcami zorganizowali w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Jego celem było zebranie funduszy na dofinansowanie potrzebującym uczniom naszej szkoły  udziału w wycieczkach szkolnych. W przeprowadzenie kiermaszu zaangażowało się wielu uczniów klas 4-6. Sprzedawano ozdoby wielkanocne, zdrowe przysmaki świąteczne oraz inne przedmioty. W akcji zebrano łącznie 1754,18 zł. Dofinansowanie otrzymało 10  uczniów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie tej akcji, a uczniom życzymy udanych wyjazdów!

Nagroda dla naszego ucznia – laureata dzielnicowego konkursu z zakresu doradztwa zawodowego

Dnia 27 kwietnia 2016r. uczeń klasy 6 d Jakub Piekut uczestniczył w Dzielnicowej Gali Finałowej podsumowującej konkursy z zakresu doradztwa zawodowego, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W III Dzielnicowym Konkursie ‘Pomóż Kubie wybrać zawód’ Jakub zajął II miejsce i podczas uroczystej Gali z rąk pani Burmistrz Grażyny Orzechowskiej-Mikulskiej otrzymał dyplom oraz cenne nagrody – tablet, klawiaturę i etui. Gratulujemy Kubie!

Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Żonkile”. Uczniowie składali kwiaty według wzoru pobranego ze strony internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich, przypinali je do ubrania oraz rozdawali na terenie szkoły. Uczniowie klas szóstych obejrzeli film pt. „ Nie było żadnej nadziei”, natomiast klasy czwarte i piąte czytały na lekcji języka polskiego fragmenty opowiadania o losach rówieśników w czasie powstania oraz dyskutowali o tamtych tragicznych dniach. W szkole wystawiono tablicę „ Łączy nas pamięć”, która poinformowała młodzież szkolną o ważnym dla Warszawy wydarzeniu historycznym, jakim było powstanie w getcie i o obchodach rocznicowych.

Międzynarodowy Dzień Ziemi


Dnia 22 kwietnia 2016 w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji klasa 2c wraz z wychowawcą p. Anną Zacholską przygotowała spektakl pt. „Dzieci śmieci”. Głównym przesłaniem przedstawienia była konieczność segregacji śmieci i promowanie postaw ekologicznych. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić nam jak należy dbać o nasze środowisko naturalne. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy za przygotowanie klasowych gazetek.

Mistrzostwa Woli w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych

19 kwietnia odbyły się mistrzostwa Woli w V Ogródku Jordanowskim. Piłkarze z SP 225 przechodząc kolejno przez eliminacje oraz ćwierćfinały ostatecznie zajmują 3 miejsce w dzielnicy. Do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Radosław Rudnicki.

Światowy Dzień Książki

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość, jaką przygotowuje biblioteka szkolna dla uczniów klas 4-6 w związku ze Światowym Dniem Książki. Celem spotkania młodzieżą z książką jest pokazanie młodemu pokoleniu korzyści, jakie niesie czytanie oraz znaczenia książki jako jednej z najważniejszych zdobyczy cywilizacji. W tym roku uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia wywiadu na żywo za pomocą łącza internetowego z bardzo młodą pisarką z Torunia Zuzanną Kawą. Rówieśnica naszych uczniów odpowiadała na pytania, zachęcała też do pisania i czytania książek. Na zakończenie "spotkania" nasz Gość wysłuchał piosenki „Książka jest moim przyjacielem” oraz wiersza o bibliotece. Następnie dyrektor szkoły wręczyła podziękowania i książki  „aktywowi bibliotecznemu” za całoroczną pracę w bibliotece. Uczniowie klas 4-6 przygotowali plansze z hasłami o książce do powieszenia w swoich salach lekcyjnych, aby przypominały, że w naszej szkole książka jest bardzo ważna. Na zakończenie wszyscy wysłuchali śpiewanych próśb książki i złożyli obietnicę, że będą ich przestrzegać.

Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski


14 kwietnia w 1050. rocznicę chrztu Polski odbył się w
naszej szkole uroczysty apel przygotowany  przez klasy czwarte. Było to przedstawienie ukazujące przyczyny i skutki tego wielkiego wydarzenia. Młodzi aktorzy w kostiumach z epoki, w średniowiecznej scenerii ze średniowieczną muzyką w tle zaprezentowali historyczne postaci, które miały wielki wpływ na przyjęcie chrztu: Mieszka I, Dobrawę, biskupa Jordana. W inscenizacji pojawiły się też postaci zwykłych ludzi zmieniających wówczas oblicze naszego kraju. Przedstawienie uzupełniła prezentacja multimedialna, pokazująca miejsca historyczne oraz fragment filmu „Gniazdo” ze sceną chrztu księcia Mieszka. Na zakończenie uczniowie przypomnieli obchody Millenium chrztu. Apel został wcześniej sfilmowany, a jego nagranie umieszczono w Internecie. Wszystkie szkoły na Woli zostały o tym powiadomione i zaproszone do „wspólnego” świętowania rocznicy oraz przeprowadzenia na terenie szkoły konkursu wiedzy, którego test również udostępniliśmy.

Akcja "Świąteczna kartka dla seniora"

"Świąteczna kartka dla Seniora" - akcja koordynowana była przez p. Monikę Jabłońską i p. Katarzynę Szczawińską. Do inicjatywy włączyli się uczniowie wszystkich klas, nawet tych najmłodszych. Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami umiliły Święta podopiecznym Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Koniemłotach w woj. świętokrzyskim.
Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy za włączenie się do działań dla dobra innych.
 
Podziękowanie dla SP 225 za świąteczną pamięć.

VI. Memoriał o. Józefa Jońca


7 kwietnia na Boisku Orlik 2012 przy ulicy Kazimierzowskiej/Madalińskiego odbył się –  VI. MEMORIAŁ o. Józefa Jońca SP, którego organizatorem była Fundacja BO WARTO. W Turnieju uczestniczyło 12 Szkół Podstawowych, a chłopcy przygotowani przez nauczyciela Radosława Rudnickiego zajęli 4 miejsce. Gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów.

Sprawdzian szóstoklasisty


W
e wtorek 5 kwietnia 2016r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu kończącego edukację w szkole podstawowej. W pierwszej części zmierzyli się z zagadnieniami z języka polskiego i matematyki, a w drugiej części z zadaniami z języka angielskiego. Szóstoklasiści określili sprawdzian jako łatwy, więc mamy nadzieję, że wyniki będą na miarę oczekiwań. Zaświadczenia przystąpienia do sprawdzianu uczniowie otrzymają wraz z świadectwami na uroczystej akademii kończącej rok szkolny. Przed samym sprawdzianem udało nam się jeszcze zrobić kilka pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie z panią Dorotą Gellner

4 kwietnia  2015r do  naszej szkoły przybyła Dorota Gellner -autorka książek, bajek i piosenek dla dzieci. Spotkanie z pisarką było wyjątkowe, bo to szczególny dla dzieci gość. Poranek autorski rozpoczął wiersz Doroty Gellner w interpretacji uczennicy klasy IV. Pani Dorota bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi. Ujmowała swoim ciepłem, uśmiechem  i otwartością  już od pierwszych chwil. Spotkanie przepełniał radosny nastrój i bajkowy klimat poezji oraz piosenek recytowanych i śpiewanych przez samą autorkę czy wspólnie ze wszystkimi. Podczas spotkania dzieci rozwiązywały również zagadki muzyczne. Przybył tez przedstawiciel wydawnictwa Pani Twardowska, które opublikowało nowy śpiewnik z tekstami piosenek autorki               i muzyką Adama Skorupki – „Idzie kot”. To zbiór  piosenek  na różne pory roku oraz zestaw  wspaniałych  pomysłów na dziecięce  zabawy. Uczniowie mieli także możliwość zakupu pły pt. „Muzyczne rękawiczki”. Wielu wybrało właśnie ten śpiewnik, gdyż identyfikowali się z piosenkami, które już dobrze znali i lubili. Wspólny taniec wszystkich dzieci z wyjątkowym Gościem stanowił zwieńczenie sympatycznego spotkania. Zarówno przed, jak i po jego zakończeniu pani Dorota chętnie wpisywała dedykacje do swoich płyt zakupionych przez małych wielbicieli. Spotkanie autorskie przygotowała biblioteka i świetlica szkolna.

Spotkanie klas pierwszych ze Służbą Celną

W dniu 31 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Służby Celnej. Zajęcia dla uczniów klas I w całości poświęcone były zagadnieniom związanym z ochroną zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt. Dzieciom podobało się i bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
Celnicy  przygotowali dla dzieci wiele atrakcji związanych z rolą Służby Celnej w ochronie przyrody. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksponaty zatrzymane przez funkcjonariuszy podczas prób ich przemytu przez granicę. Uczniowie mogli obejrzeć m.in. skóry wilka i węża. Celnicy wyjaśniali dlaczego niektórych gatunków roślin i zwierząt oraz wyrobów z nich nie wolno przywozić z zagranicznych podróży. Dzieci z ogromną chęcią uczestniczyły we wszystkich grach i konkursach przygotowanych przez naszych gości. Celnicy odpowiadali także na liczne i szczegółowe pytania dzieci dotyczące zasad przewozu zwierząt przez granicę. Spotkania tego typu, zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym, są zawsze dobrą okazją do tego, aby przypominać o tym, co warto wiedzieć przed podróżą przez granicę i jak się do niej przygotować.


Szkolny konkurs dla klas I-III „ Najpiękniejsza ilustracja wielkanocnej pisanki”

W tym roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs na ilustrację wielkanocnej poisanki. Łącznie w konkursie udział wzięło siedemdziesięciu dziewięciu uczniów. Cieszyło nas ogromnie tak duże zainteresowanie konkursem. Prace były piękne, stąd członkom Jury trudno było wybrać najpiękniejsze. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczniom oraz za wsparcie ich rodzicom. Organizatorem konkursu była p. Agata Mućko. Niżej lista laureatów:


KLAS
Y I
Miejsce I   Aleksandra Pastuszka kl. I f
Miejsce II Weronika Walczyk kl.  I d
Miejsce III Liliana Szpak  kl. I f
Wyróżnienia
Natalia Gierczak kl. 1f
Maria Gromaszek kl. 1b
Adam Zawadzki kl. 1a

KLASY II
Miejsca I  Lena Czernecka kl. II d
Miejsce II  Maksymilian Śladewski kl. II b
Miejsce III Aleksandra Janik  kl. II b
Wyróżnienia
Michalina Grudzień  kl. II d
Krzysztof Kosiacki  kl. II d

KLASY III
Miejsce I Iga Szymańska kl. IIIa
Miejsce II Olivier Guzek kl. III a
Miejsce III Kacper Sękowski kl. III a
Wyróżnienia
Hanna Pióro kl. III b
Antonina Popielarczyk kl. IIIa
Zuzanna Szewczyk kl. III c

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!

Dzień patrona


Od kilku lat tradycyjnie obchodzimy w szkole  „ Dzień  Patrona”  Józefa Gardeckiego. Tegoroczne uroczystości odbyły się  18 marca w dniu imienin patrona i przebiegały w związku ze stuleciem Woli jako dzielnicy m.st. Warszawy pod hasłem „ Józef Gardecki  i Wola  Jego czasów”.  Uczniowie  pogłębiali wiedzę o patronie swojej szkoły i poznawali historię  oraz oblicze dawnej Woli  korzystając z dwóch wystaw prezentowanych z tej okazji w szkole:  wystawy „Zabytki Woli” wypożyczonej z Muzeum Woli oraz wystawy „ Wola oczami fotografa sprzed lat”. Obchodom towarzyszyły trzy konkursy: konkurs o patronie, konkurs plastyczny dla klas 4-6  oraz konkurs rzeźby dla klas 1-3. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców. Finałem obchodów był  uroczysty apel przygotowany przez wszystkie klasy 4-6, który rozpoczął się prezentacją  multimedialną o patronie i Woli końca XIX w. i początku wieku XX. Następnie uczniowie prezentowali kolegom etapy z życia Józefa Gardeckiego  w powiązaniu z  miejscem w Warszawie lub na Woli, gdzie upływało życie artysty. Były to prezentacje multimedialne, opowieści, plansze, scenki. Apel zakończyło odśpiewanie przez uczniów hymnu szkoły napisanego przez jej absolwenta oraz wyjście delegacji szkoły na Cmentarz Powązkowski, na grób patrona.


Wystawa rzeźb

Tradycyjnie, jak co roku, w
naszej szkole pojawiła się wystawa przepięknych rzeźb. Prace wykonali uczniowie z klas 0-III wspólnie z rodzicami, w ramach III Rodzinnego Festiwalu Rzeźby im. Józefa Gardeckiego organizowanego z okazji obchodów przypadających w marcu Dni Patrona szkoły. W tym roku bohaterami prac są zwierzęta wykonane z aluminiowych elementów takich jak: folia, jednorazowe formy do pieczenia, puszki, sztućce, spinacze, klamerki. Prace artystów zaskakują oryginalnością i pomysłowością. Wśród nich na uwagę zasługują słonie, żółw, skorpion. Wzrok przyciągają owady: motyle i ważka. Zachwyt budzi majestatyczny orzeł. Przed komisją konkursową trudne zadanie.
Zapraszamy do podziwiania pięknych dzieł. Życzymy niezapomnianych wrażeń.


Projekt KIDSPEAK

Nasza szkoła już po raz piąty gościła na tygodniowych warsztatach studentów z innych krajów.  W tym roku byli to młodzi ludzie z Japonii, Egiptu i Włoch. Studenci przybyli do Polski w ramach projektu "Kidspeak" realizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Cele projektu to przede wszystkim przybliżenie kultury krajów, z których pochodzą goście oraz rozwijanie kompetencji językowych uczniów, gdyż projekt realizowany jest w języku angielskim.  Zajęcia prowadzono za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez gry, zabawę oraz inne zajęcia interaktywne oraz prezentacje. Podczas zajęć prowadzonych przez Kentę, Remondę i Giadę nasi uczniowie mieli możliwość poszerzenia swej wiedzy z zakresu geografii, historii czy też kultury i obyczajów Japonii, Egiptu  i Włoch. Wspaniałą pamiątką dla uczniów są ich imiona zapisane w języku arabskim  i japońskim. Wiele radości sprawiło dzieciom uczenie się alfabetu i wymowa bardzo trudnych, a zarazem zabawnych  dźwięków. Wszyscy zapamiętali również wspaniałą japońską wiosnę , „tańczące jedzenie”, czyli świeże sushi oraz włoskie sposoby na przyrządzanie najlepszej pizzy. Uczniowie uczyli się tradycyjnych tańców z krajów, z których pochodzili wolontariusze.  Przedsięwzięcie przyniosło wszystkim dużo radości oraz niezapomniane doświadczenia. Planujemy kontynuować takie spotkania w kolejnych latach.
Najważniejsze korzyści wynikające ze współpracy to: wzrost zdolności językowych uczniów, pogłębienie wiedzy uczniów dotyczącej bogactwa kulturowego innych krajów, rozbudzenie ciekawości świata; niezapomniane doświadczenie dla rodzin goszczących u siebie wolontariuszy. Projekt zwraca uwagę na wielokulturowość, jest więc doskonałym uzupełnieniem cyklicznie realizowanego szkolnego projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur”.

Sukces naszej szkoły! Drużyna uczniów SP 225 w finale konkursu ‘Odyseja Umysłu’!!!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła
, jako jedyna szkoła podstawowa w Dzielnicy Wola po raz kolejny przystąpiła do Odysei Umysłu – programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów i odniosła wielki sukces. Udział w Odysei Umysłu rozwija kreatywne zdolności dzieci, uczy krytycznego myślenia i przynosi uczestnikom oraz trenerom wiele radości. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcani ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiane są przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. A to wszystko dlatego, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców. Jesienią w szkole utworzona została 7-osobowa drużyna uczniów kl. 6b i 6d w składzie: Aleksandra Szenajch, Emilia Praska, Marta Rybińska, Aniela Buczek, Patrycja Drzymała, Anna Dębska i Klara Grzywacz.  Zespół przez kilka miesięcy pod okiem dwóch trenerów (p. Katarzyna Dworak – pedagog szkolny i p. Maciej Lichota z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2)  samodzielnie przygotowywał rozwiązanie wybranego Problemu Długoterminowego. Był to problem nr 3 pt. „Bajka masowego rażenia”. Zadanie polegało na wymyśleniu i zaprezentowaniu oryginalnego 8-minutowego przedstawienia o tym, jak jedna z Bajek Ezopa w dawnych czasach „staje się wiralem”, czyli – przekazywana sobie kolejno przez członków dowolnej społeczności – w szybkim tempie, „wirusowo”, ulega rozpowszechnieniu na dużą skalę na trzy różne sposoby: po pierwsze, przy użyciu dźwięku; po wtóre, wizualnie; po trzecie, za pomocą wymyślonej przez drużynę, „zapomnianej” metody komunikacji. Spektakl drużyny z SP 225 został oceniony najlepiej ze wszystkich! Podczas konkursu drużyna zmierzyła się także z nieznanym im wcześniej Problemem Spontanicznym, czyli niepowtarzalnym zadaniem - niespodzianką. Uczestnictwo w Odysei możliwe było dzięki wsparciu Rady Rodziców SP 225, która kolejny raz sfinansowała opłatę za udział w programie. Ponadto członkowie drużyny zorganizowali dwa kiermasze i za zebraną kwotę zakupili materiały potrzebne do wykonania kostiumów i dekoracji. Ponownie dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice Odyseuszy – wspierali dzieci, umożliwiali realizację pomysłów, pozwalali na wiele godzin spędzonych w szkole po lekcjach i w weekendy, pomogli w transporcie scenografii na miejsce konkursu, kibicowali podczas występu. Na Eliminacjach Regionalnych Odysei Umysłu w Warszawie dn. 12.03.2016r., na których prezentowało się wiele drużyn z 4 województw (mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego) drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 225 osiągnęła bardzo wysoki wynik i przeszła do Finału Ogólnopolskiego. Serdecznie gratulujemy naszym kreatywnym Odyseuszom!

Pasowanie uczniów I klasy na czytelników
                                 

Dnia 1 marca odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych. Uczniowie w bajkowy, zabawowy sposób zostali zapoznani  z regulaminem biblioteki szkolnej oraz zasadami obowiązującymi czytelnika. Starsi koledzy z „aktywu bibliotecznego” przygotowali dla pierwszoklasistów przedstawienie okolicznościowe. Mali widzowie mogli zobaczyć postaci z literatury, które opowiedziały im o roli książki i  dobrodziejstwie  czytania oraz wierszem i piosenką zachęcały młodszych kolegów do odwiedzania czytelni i biblioteki , do zaprzyjaźnienia się z książką. Moment pasowania był niezwykle uroczysty. Na  pamiątkę każdy nowy czytelnik  otrzymał zakładkę wykonaną przez starszych kolegów. Każda klasa pierwsza dostała dodatkowo tzw. „ prośby książki”  do wywieszenia w swojej sali  lekcyjnej. Po uroczystości uczniowie  zostali zaproszeni do czytelni na pierwsze spotkanie z biblioteka szkolną.


Sukces naszego ucznia!!!

Z dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Michał Piwowarski zdobył tytuł FINALISTY konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Michał osiągnął również wspaniały wynik w Konkursie Alfik Matematyczny zdobywając 4 miejsce w województwie mazowieckim na 15 tys. uczestników (18 w kraju na blisko 62 tys. uczestników). Gratulujemy i  życzymy następnych sukcesów!


Festiwal Nauki

Już po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany Festiwal Nauk Przyrodniczych. Uczniowie klas czwartych i piątych zaplanowali, przygotowali i zaprezentowali ciekawe eksperymenty przyrodnicze. Dzięki temu uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne. Prezentacje wzbudziły ogromne zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy uczniom klas starszych za przygotowanie i ciekawe pokazy!
Opiekun i pomysłodawca Festiwalu Nauk Przyrodniczych
M. Kosterska

Turniej pilki siatkowej "One day more for volleyball"


29 lutego nasza szkoła przyłączyła się do akcji Europejskiej Konferencji Piłki Siatkowej CEV „ One Day More 4 Volleyball”- „Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki”.
Zgodnie z zamysłem całej akcji „Jeden Dzień Więcej Dla Siatkówki” należało rozegrać jak najwięcej meczy siatkówki na obszarze całej Europy. Nie mogło zabraknąć w tej akcji naszych uczniów - drużyna chłopców zajęła 1, a drużyna dziewcząt 3 miejsce. Tego dnia wszystkie drużyny nie tylko sportowo rywalizowały, ale przede wszystkim bardzo dobrze bawiły się.Spotkanie z Magdaleną Zarębską


Dnia 26.02.2016 uczniowie z klasy I
b i  IId uczestniczyli w spotkaniu  autorskim,  podczas którego  pani Magdalena Zarębska promowała swoją najnowszą książkę dla dzieci pt. „Borys i zajączki”. Tytułowe zajączki to siostry Zajączkowskie - Patrycja i Magda, natomiast Borys to uchukochany kuc szetlandzki, którego dziewczęta dostały od taty by więcej nie kosić trawy kosiarką. Od tej pory siostry nie tylko zostały zwolnione z nudnego i uciążliwego obowiązku koszenia trawnika, ale przede wszystkim zyskały wiernego przyjaciela, z którym przeżywają wiele przygód. Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w zabawach  prowadzonych przez autorkę. Chętnie odgadywały zagadki i wykonywały polecone zadania związane z fabułą powieści. Spotkanie zorganizowane było przy współpracy p. A. Augustynowicz  z p. M. Makowską i p. A. Dziedziejko.


Mali uczniowie idą do szkoły - projekt edukacyjny UNICEF


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjn
ym realizowanym przez UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem staraliśmy się pomóc dzieciom z Mali. Uczniowie i nauczyciele włączyli się w realizację projektu „MALI uczniowie idą do szkoły”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego i na koniec zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, przesłane przez organizatora projektu, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata, w tym szczególnie sytuacja ich rówieśników w Mali i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy.
Kolejnym ważnym krokiem w realizacji projektu było wykonanie przez uczniów książki o dowolnej tematyce. Wszyscy uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i powstało wiele bardzo pomysłowych książeczek wykonanych różnymi technikami. Łącznie nasi uczniowie przekazali 76 własnoręcznie wykonanych książek. Na sprzedaż można było wystawiać stworzone przez siebie książki oraz takie, które były już używane, ale będące jeszcze w bardzo dobrym stanie - książki, lektury i bajki. Wszystkie dary wycenione zostały w bardzo rozsądny sposób. Książki zostały zaprezentowane podczas „Dnia Książki dla Afryki”. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w Mali wrócić do domu z nową, ciekawą książką. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać aż 1521
!!! Wszystkie zebrane fundusze zostały już przekazane na konto organizatora.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za hojność
i zaangażowanie. Bez empatii i otwartego serca naszych ofiarodawców nie można byłoby takiej akcji zorganizować
Pokazaliśmy, że jesteśmy wspaniali i chętnie pomagamy innym.


Sukces ucznia naszej szkoły w Dzielnicowym Konkursie Doradztwa Zawodowego.

Z radością informujemy, że uczeń kl. 6D Jakub Piekut zajął II miejsce w III Dzielnicowym Konkursie Doradztwa Zawodowego pt. „Pomóż Kubie wybrać zawód”.
Dnia 23 lutego 2016r. podczas  ogłoszenia wyników konkursu  Jakub otrzymał dyplom, statuetkę i upominek. Został także zaproszony na uroczystą galę konkursu, na której wręczone zostaną cenne nagrody.
Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji, a  w przyszłości podczas wykonywania wybranego zawodu.


JAK MINĄŁ SEMESTR? - apel podsumowujący osiągnięcia i wyniki klas IV - VI


17 lutego odbył się apel dla klas IV - VI, na którym Pani dyrektor Elżbieta KrUżyńska podsumowała wyniki w nauce osiągnięte przez poszczególnych uczniów i całe klasy. Zostali zaprezentowani uczniowie wzorowi - z najlepszą średnią i zachowaniem. Następnie została wyłoniona "KLASA NA MEDAL" - po pierwszym semestrze pracy została nią klasa V
b. GRATULUJEMY i wszystkim klasom życzymy owocnej pracy w II semestrze.Nowa pracownia językowa


Dnia
15 lutego 2016 roku w naszej szkole została otwarta pracownia językowa. Dzięki temu dzieci jak i nauczyciele mają ogrom możliwości do wykorzystania. W sali tej znajduje się 20 stanowisk uczniów i jedno stanowisko nauczyciela. Przy miejscu każdego ucznia znajdują się  słuchawki z mikrofonem, które są podłączone do stanowiska nauczyciela kierującego całą pracą. Nowoczesny sprzęt  pozwala na zwiększenie możliwości zdobywania wiedzy, rozwijanie umiejętności uczniów  oraz  zwiększenie atrakcyjności prowadzonych zajęć. Dzięki kolejnej inwestycji w multimedialną edukację, nauka  i praca w naszej szkole stają  się łatwiejsze i przyjemniejsze.


Szkoła Podstawowa Nr 225 im. Józefa Gardeckiego  w Warszawie

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego