oddziały przedszkolne - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

oddziały przedszkolne

Wydarzenia > 2018/2019

W tym roku szkolnym dla dzieci w oddziałach przedszkolnych Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przygotował dodatkową ofertę edukacyjną.

W naszej szkole realizujemy:

• dwa razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego w ramach priorytetu edukacyjnego „Wolski poliglota”,

• dwa razy w tygodniu zajęcia z rytmiki  i korektywy,

• raz w tygodniu zajęcia „Informatyka dla smyka”,

• raz  w tygodniu szachy jako zajęcia wspierające kreatywność dzieci w ramach priorytetu edukacyjnego „Indywidualizacja nauczania”

• raz w semetrze wyjścia do kina, teatru lub muzeum.

Uczniowie otrzymali komplet materiałow plastyczych i artykułów papierniczych na ropoczęcie roku, a w okresie zimowym każde dziecko ma możliwość zjedzenia "zdrowej kanapki".

Międzynarodowy Dzień Kropki

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto pozwala każdemu dziecku wykazać się kreatywnością i odwagą. Tego dnia dzieci z klas 0-III założyły ubrania z motywem kropki i odkrywały własne talenty. Każda klasa obejrzała krótki film, w którym pierwszą rolę odgrywała mała dziewczynka o imieniu Vashti. Bohaterka nie wierzyła we własne umiejętności plastyczne, więc po dłuższym czasie bezczynnego siedzenia namalowała na środku kartki zwykłą kropkę. Nauczycielka zachwyciła się pracą Vashti, dzięki czemu dziewczynka uwierzyła we własne możliwości i odkryła swój talent. W tym dniu w każdej klasie rozmawialiśmy o naszych uzdolnieniach, pasjach i mocnych stronach. Dzieci zachęcone przez nauczycieli tworzyły różnorakie prace plastyczne z elementami kropek. Oddziały przedszkolne dodatkowo pokonały "kropkowy" tor przeszkód, a z wielkich krop układały wymyślne kompozycje. Dzień kropki na pewno był pozytywnym doświadczeniem dla wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętnie prezentowali własne zainteresowania i odkrywali swoje jeszcze ukryte talenty."