okres I - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Idź do spisu treści

Menu główne:

okres I

Wydarzenia > 2018/2019

Warsztaty pszczelarskie

Dnia 3 października kbr. lasy 1d,2c,2d,3a,3b brały udział w warsztatach pszczelarskich. Uczniowie „zajrzeli” do świata pszczół. Poznali zwyczaje najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Zobaczyli pszczele plastry, wnętrze ula, a także najbardziej potrzebne w pszczelarstwie narzędzia. Własnoręcznie zrobili świece z wosku pszczelego. Próbowali miodu i pyłku kwiatowego. Gwoździem zajęć był szklany ul, w którym było ponad 3000 żywych owadów przy pracy. To były warsztaty pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej Budowlani

W dniu 3 października br. uczniowie klasy 4 b odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Budowlani na ul. Elekcyjnej. Okazją do spotkania jest obchodzony w październiku Miesiąc Seniora. Było to już kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z seniorami. Podczas spotkania uczniowie razem z pensjonariuszami wykonywali roślinne  kompozycje. Były też śpiewy. tańce i pyszny poczęstunek. I łzy. gdy jedna z sędziwych  mieszkanek domu, ze wzruszeniem dziękowała za radosny zamęt, którego "sprawcami" byli nasi roześmiani uczniowie. W Miesiącu Seniora życzymy zdrowia i jak najmniej trosk wszystkim Seniorom. Pamiętajcie, prosimy, o starszych osobach, które są wśród nas. Miejcie dla nich czas, uśmiech i dobre słowo.

Rocznica Powstania Warszawskiego w klasach IV - VIII


W związku z rocznicą upadku Powstania Warszawskiego dnia 2 X 2018 r.  biblioteka szkolna przygotowała uroczysty apel dla klas V, VII i VIII,  na który zaproszony został powstaniec warszawski. Apel rozpoczął się odśpiewaniem powstańczej piosenki związanej z dzielnicą - Pałacyk Michla. Następnie uczennica klasy VIII przeprowadziła rozmowę  z gościem, dzięki której zebrani dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości o przeżyciach dotyczących zarówno Powstania Warszawskiego, jak i całego okresu okupacji. Na zakończenie apelu jedna z uczennic wykonała piosenkę z filmu Miasto 44. Następnie zebrani uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby zadać pytanie gościowi. W czasie apelu uczniowie zostali zapoznani także z historią Miejsca Pamięci, którym opiekuje się nasza szkoła. Wyznaczona delegacja udała się tam, aby zapalić znicz i złożyć kwiaty. W celu jeszcze pełniejszego zapoznania uczniów z obchodzoną w tym dniu rocznicą, biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książęk związanych z tematyką Powstania Warszawskiego.

Rocznica Powstania Warszawskiego w klasach I - III

Dnia 2.10.18 r. uczniowie klasy 2a zaprezentowali swoim rówieśnikom klas młodszych przedstawienie pt. „Mały Powstaniec - Mirek”. Opowiedziana prawdziwa historia miała przybliżyć dzieciom wydarzenia z czasów II wojny światowej, które rozgrywały  się w naszej okupowanej stolicy. Młodzi  aktorzy wcielili się w postacie autentycznych bohaterów Powstania Warszawskiego. W ten sposób uczcili pamięć zrywu patriotycznego  żołnierzy polskiego państwa podziemnego oraz mieszkańców naszego miasta.

Piknik rodzinny kl 1d.


Dnia 22 września w naszej  szkole odbył się rodzinny piknik  kl 1d. Celem spotkania była wspólna integracja dzieci, rodziców oraz wychowawcy. Dla rodziców i dzieci był to niepowtarzalny czas spędzony z rodziną na wspólnej zabawie. Sporo emocji wywoływały konkursy, w których uczestniczyły nie tylko dzieci ale również rodzice, którzy znakomicie się przy tym bawili.  Był też smaczny poczęstunek i napoje o czym świadczą zadowolone i uśmiechnięte twarze uczestników. Piknik na długo pozostanie w naszej pamięci.

"Patriotyczne menu poznajemy regiony Polski"

W dniu 21 września nasza Szkoła wzięła udział w Konkursie Dzielnicowym" "Patriotyczne menu poznajemy regiony Polski". Przygotowaliśmy tradycyjne potrawy i przysmaki z Podhala, głównie z Orawy i Spisza. Przy stole gospodarze i goście mogli posmakować Dziatki i Gałuszki z kapustą, wyśmienite potrawy mączne; sery owcze, placuszki, orzechy, ciasta ze śliwkami.
Do konkursu przystąpiło 13 szkół wolskich i wszystkie szkoły zostały wyróżnione za przygotowanie przepysznego menu. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego reprezentowania naszej Szkoły w konkursie.

Otwarcie pierwszego w Warszawie Podwórka Talentów NIVEA

Dnia 17 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw Podwórko Talentów NIVEA. Wygrana w konkursie stała się faktem. Dzieci przedszkolne, uczniowie naszej szkoły jak i mieszkańcy mogą już z niego korzystać. W otwarciu uczestniczyli: Pan
Mariusz Budziszewski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola, Pan Kamil Giemza Rady Dzielnicy Warszawa Wola, Pani Bożena Krupińska Radna Dzielnicy Wola, rodzice z dziećmi i pracownicy szkoły. Odwiedził nas również Filip Chajzer ambasador akcji. Zgromadzeni na otwarciu Podwórka Talentów obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów, wysłuchali okolicznościowych przemówień. Na zakończenie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, następnie każdy z przybyłych gości mógł podziwiać nowy plac zabaw.

To już 105 Podwórko Talentów NIVEA w Polsce, a pierwsze w Warszawie. Nowy, piękny plac zabaw zapewni dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzania czasu na powietrzu. Podwórko Talentów Nivea - jest to plac zabaw zaprojektowany z myślą o rozwijaniu talentów dzieci w trzech dziedzinach - artystycznej, naukowej i sportowej.
Strefa dla naukowców (wyposażona w
planetarium, zegar słoneczny, rowerek produkujący energię elektryczną i piaskownica naukowa),
Strefa dla sportowców (kubik wspinaczka, huśtawka bocianie gniazdo, urządzenie do balansowania (trampolina), plansze do gry twister i skok w dal, w kapsle),
Strefa dla artystów (teatrzyk, tablice muzyczne z bębnami i mega tuba do rozmawiania dla 6 osób).
Przypomnijmy, że film prezentujący talenty uczniów naszej szkoły zyskał aprobatę Komisji i szkoła znalazła się wśród 5 zwycięskich lokalizacji wyłonionych na pierwszym etapie, bezpośrednio przez Kapitułę Konkursu! Warto podkreślić, że szkoła została wybrana jako jedyna lokalizacja  w Warszawie.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w nagranie filmiku, a firmie NIVEA za wybudowanie nam tego placu zabaw i za możliwość dobrej i radosnej zabawy.

Link do zwycięskiego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=hVuMJ7h9dcA&t=28s

Z miłości do bezdomniaków


16 września br. schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowało piknik.
Wszyscy zgromadzeni bawili się doskonale. Psiaki pozowały do zdjęć z uśmiechem na pyszczkach. Ich opiekunowie z dumą opowiadali o wspólnym chwilach, wspominali pierwsze spotkania i historie adopcyjne. Dzieci bawiły się na dmuchanym i na psim placu zabaw. Wszystkim smakowały pyszne ciasta przygotowane specjalnie na tę okazję. Na stronie organizatora pojawiły się oficjalne podziękowania dla naszych nauczycieli Pani Ani Tanajewskiej i Pani Katarzyny Szczawińskiej oraz uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu za organizację loterii i atrakcji dla najmłodszych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września br. uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska serdecznie powitała wszystkich w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne - w tym roku do naszego zespołu dołeczyło aż 16 nowych nauczycieli. Na zkończenie głos zabrał nasz gość Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Warszawa Wola pan Tomasz Kruszyński życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego