Pomagamy - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pomagamy

Zbiórka nakrętek

Od kilku lat prowadzimy w naszej szkole zbiórkę plastikowych nakrętek. W ramach akcji „Nakrętki dla Natalki” zebrany surowiec wtórny przekazywaliśmy rodzinie Natalki. Zebrane w ten sposób pieniądze umożliwiły udział dziewczynki w turnusach rehabilitacyjnych. Pod koniec roku szkolnego otrzymaliśmy od Rodziców Natalki podziękowania za okazaną pomoc. Nie oznacza to, że kończymy naszą działalność. We wrześniu  ruszamy raz jeszcze. Akcja nie wymaga wysiłku i ogromnego zaangażowania. Wystarczy pamiętać o tym, aby nie wyrzucać zużytych nakrętek do kosza. Najmniejsza ilość pomnożona przez wielu uczestników daje imponujący efekt.

Pomagamy Rexowi

Rex to owczarek niemiecki, który interwencyjnie został uratowany przez fundację TUSIA. Na prośbę o pomoc w sfinansowaniu leczenia Rexa odpwoedziała klasa 3b z naszej szkoły, która zorganizowała sprzedaż własnoręcznie robionych mazurków wielkanocnych. Zebrano kwotę 325 zł i w całości przeznaczono na leczenie Rexa. Obecnie Rex jest już po operacji i przebywa w domu tymczasowym. Pod koniec czerwca odwiedzi klasę 3b w szkole.

Podziękowania

Podziękowania za udział w  akcji " Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki"

Szanowni Państwo,

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy pragną serdecznie podziękować wszystkim szkołom za przeprowadzenie akcji „Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki”. Dziękujemy przede wszystkim za zrozumienie i chęć pomocy niewinnym osobom, które tak jak każdy i każda z nas, mają prawo do zaspokojenia najbardziej fundamentalnych potrzeb jakimi są poczucie bezpieczeństwa i dostęp do edukacji. Angażując się w zbiórkę,  uczniowie warszawskich szkół pomogli bezpośrednio swoim ukraińskim rówieśnikom, którzy niemal codziennie część lekcji odbywają w zimnych, nieogrzewanych piwnicach. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy: ciepłych śpiworów, koców termicznych, apteczek, latarek, termosów, materacy oraz pomocy dydaktycznych. Aby pomoc była jak najbardziej skuteczna, potrzebne rzeczy kupione zostaną na Ukrainie i przekazane potrzebującym na miejscu.  Cieszymy się i jesteśmy dumni, że warszawskie szkoły chcą zmieniać świat razem z nami!

Wielkanocna „SZLACHETNA PACZKA”

Informujemy, że w czasie przedświątecznym Pani Jadwiga, której pomagaliśmy przed Bożym Narodzeniem ponownie otrzymała paczkę. Pomoc była możliwa, gdyż nie wszystkie fundusze zebrane na „Szlachetną Paczkę” zostały wykorzystane na zakupy w grudniu. Po konsultacji i za zgodą Dyrekcji szkoły część zebranej kwoty została przeznaczona na zakupy wielkanocne i dezynsekcję mieszkania Pani Jadwigi. Koszt tej pomocy wyniósł 600 zł. Bardzo dziękujemy za pomoc!

Szlachetna Paczka 2018

Tradycją naszej szkoły jest pomaganie potrzebującym. Kolejny już rok pomagamy w ramach akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Zdecydowaliśmy się pomóc starszej osobie, pani Jadwidze, która jest osobą samotną i w trudnej sytuacji finansowej.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców i uczniów udało się nam zebrać kwotę 3800 zł i  przeznaczyć ją na zakup niezbędnych artkułów: pralki, kurtki zimowej oraz bardzo duże zapasy żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej. 10 grudnia  wszystkie zakupione artykuły zostały dostarczone przez wolontariuszy Stowarzyszenia „naszej” Pani.
Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pani Jadwiga była wzruszona nadciągającymi prezentami już od sobotniego popołudnia, gdy to kurier przywiózł jej upragnioną pralkę. Gdy następnego dnia przywieźliśmy resztę paczek, od razu dziękowała i cieszyła się z każdej sztuki żywności, którą wyjmowaliśmy, aby je ujrzała. Bardzo wzruszającym momentem była sytuacja, gdy pani Jadwiga chciała dać kolegom noszącym paczki 20 zł, aby "chociaż wróciło się im za benzynę".
Co chce przekazać wolontariusz?
Dziękuje za współpracę, dziękuję za pomoc i serce okazane pani Jadwidze. Dziękuję za spore zaangażowanie, aby zawartość paczek była dobrana idealnie a  ich wygląd wprowadzał świąteczną aurę. Dziękuję za to, że prezenty, zestaw kosmetyków, był ponad to, co wskazała pani Jadwiga. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Jadwiga bardzo dziękuje za paczkę, mówiła że czuje się bardzo samotna, więc tym bardziej jest jej miło, że prezenty zorganizowała cała szkoła. Zapraszała w odwiedziny, na herbatę.


Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.
Szczególowe rozliczenie i rachunki znajdują się w sekretariacie szkoły.

Podziękowania Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych

Takie oto podziękowanie znaleźliśmy na stronie Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych:
Dziękujemy społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 225 w Warszawie za przekazane nam dary. We wrześniu br.uczniowie klasy 7d prowadzili sprzedaż książek na rzecz naszego schroniska, a za uzyskaną kwotę  kupili 28 kg karmy suchej i 24 puszki  karmy mokrej dla szczeniąt. W październiku w szkole odbył się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami, m.innymi z jarmarkiem rozmaitości, z którego cały dochód (1500 zł) został przeznaczony na zakup bud dla naszych psiaków. Kupiliśmy trzy nowe budy za które bardzo serdecznie dziękujemy. Podziel się!


"W grupie siła"

"Zamiast kwiatów...Podziel się dobrem"

Zamiast kwiatów...


W naszej szkole tradycją jest coroczna akcja "Zamiast kwiatów...Podziel się dobrem", prowadzona na zakończenie roku szkolnego. Zamiast kwiatów ofiarowywanych nauczycielom w tym dniu, prosimy o przekazanie datków pieniężnych na wybrany cel społeczny.Akcja nasza odbyła się w roku szkolnym 2015/16 po raz czwarty, a beneficjentami zbiórki były dwie organizacje pożytku publicznego- Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i Fundacja Forani.
Poniżej zamieszczamy relację umieszczoną na stronie PCPM ze specjalnym podziękowaniem dla naszej szkoły.
Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnie mogliśmy pomóc choć jednej rodzinie, znajdującej się w nadzwyczaj trudnej sytuacji.Mamy głęboką nadzieję, że nie była to jednorazowa pomoc. Razem możemy więcej- dziękujemy.
https://www.facebook.com/PCPM.NGO/posts/1064516066960707

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1057415891004058&id=196334343778888&__mref=message_bubble

"W GRUPIE SIŁA"

W  grupie siła

Cała społeczność szkolna włączyła się w zbieranie plastikowych nakrętek, by pomóc małej Natalce lepiej funkcjonować w otaczającym ją świecie. Dziewczynka potrzebuje ustawicznej opieki specjalistów. To właśnie pieniądze z recyklingu korków pozwalają jej na dalsze rehabilitacje.

MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY

Mali uczniowie idą do szkoły - projekt edukacyjny UNICEF


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjn
ym realizowanym przez UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem staraliśmy się pomóc dzieciom z Mali. Uczniowie i nauczyciele włączyli się w realizację projektu „MALI uczniowie idą do szkoły”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego i na koniec zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, przesłane przez organizatora projektu, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata, w tym szczególnie sytuacja ich rówieśników w Mali i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy.
Kolejnym ważnym krokiem w realizacji projektu było wykonanie przez uczniów książki o dowolnej tematyce. Wszyscy uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i powstało wiele bardzo pomysłowych książeczek wykonanych różnymi technikami. Łącznie nasi uczniowie przekazali 76 własnoręcznie wykonanych książek. Na sprzedaż można było wystawiać stworzone przez siebie książki oraz takie, które były już używane, ale będące jeszcze w bardzo dobrym stanie - książki, lektury i bajki. Wszystkie dary wycenione zostały w bardzo rozsądny sposób. Książki zostały zaprezentowane podczas „Dnia Książki dla Afryki”. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w Mali wrócić do domu z nową, ciekawą książką. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać aż 1521
!!! Wszystkie zebrane fundusze zostały już przekazane na konto organizatora.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za hojność
i zaangażowanie. Bez empatii i otwartego serca naszych ofiarodawców nie można byłoby takiej akcji zorganizować
Pokazaliśmy, że jesteśmy wspaniali i chętnie pomagamy innym.


"PSIA GWIAZDKA"

"Psia gwiazdka"

Po raz kolejny w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas 0-III realizują projekt „Warszawa Stolicą Czystości”, którego integralną częścią jest program „Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy”. W grudniu uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej "Psia gwiazdka" na rzecz zwierząt ze schroniska NA PALUCHU. Dzieci przynosiły do szkoły dary typu koce, ręczniki, karmy itp. które zostały przewiezione do schroniska. Wszystkim darczyńcom wrazliwym na los zwierząt -dziękujemy.

SZLACHETNA PACZKA NADZIEJĄ NA LEPSZE JUTRO!

SZLACHETNA PACZKA

Drogi Darczyńco, razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za czas oraz zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczoną numerem MAZ-1497-505468), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:
Pan Bolesław przywitał nas z uśmiechem na twarzy. Ogromne wrażenie wywarła na Panu Bolesławie ilość prezentów, które wnosiliśmy. Każdą paczkę otwierał z coraz większą radością. Słowa nie opiszą wyrazu twarzy Pana Bolesława. Pan Bolesław był niemiernie szczęśliwy otwierając paczkę z agregatem, scyzorykami, żywnością i ubraniami. Powiedział, iż to największy prezent jaki kiedykolwiek otrzymał i nie zapomni o Państwa dobrych sercach i zaangażowaniu w przygotowaniu prezentów.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Jestem bardzo wdzięczna za ogrom zaangażowania, staranności w przygotowaniu wspaniałych prezentów, pięknie zapakowanych w świąteczny papier.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Jestem bardzo wdzięczny, że zostałem zauważony przez Was, wspaniałych ludzi. Prezenty są bardzo osobiste, przydatne. Brak mi słów, by wyrazić wdzięczność.

ZAMIAST KWIATÓW... PODZIEL SIĘ DOBREM

Od kilku lat prosimy rodziców o nieobarowywanie kwiatami nauczycieli i wychowawców na zakończenie roku szkolnego. Zamiast tego, Ci, którzy pragną nam podziękować w jakiś sposób, mogą pieniądze przeznaczone na zakup kwiatów, wrzucić do specjalnej puszki. Zebrane w ten sposób fundusze są przeznaczane na pomoc potrzebującym.

W roku szkolnym 2014/2015 rodzice uczniów naszej szkoły kolejny raz okazali wielkie serce i wrażliwość, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 2 245 zł z przeznaczeniam dla Pani Anny Krupy. (http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,17662499,Kiedy_pielegniarka_przy niosla_mi_dziecko__po_raz_pierwszy.html)

NIE KUPUJ – ADOPTUJ !!!

Pies Szarik


Od czerwca 2015 roku mamy własnego, naszego szkolnego psiaka!


Ponieważ niemożliwa byłaby prawdziwa adopcja, skorzystaliśmy z adopcji wirtualnej i zaopiekowaliśmy się sierotką z zaprzyjaźnionego schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Nasza rola jako opiekunów ogranicza się do wpłacania co miesiąc kwoty 50 zł na pokrycie kosztów utrzymania psinki. Każdy, kto ma w domu czworonoga wie, że jest to naprawdę symboliczna opłata. Nasz psiak nazywa się Szarik, bardzo źle znosi pobyt w schronisku, chudnie i tyje na przemian, mimo że badania lekarskie nie wykazały żadnej choroby. Zajrzyjcie, prosimy,  na stronę Fundacji Przyjaciół Braci Mniejszych i zapoznajcie się z naszym psiakiem.Może Szarik znajdzie nowy dom u kogoś z nas?  http://www.fundacjapsom.pl/szar/

SZLACHETNA PACZKA

Od dwóch lat uczniowie naszej szkoły przy ogromnym wsparciu rodziców włączają się w akcję "Szlachetna paczka". Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

Dzięki wsparciu dzieci, rodziców i pracowników szkoły, w 2013 r. przygotowaliśmy paczkę dla samotnej matki wychowującej dwuletnią córeczkę, natomiast w 2014 r. dla Pani Elżbiety, starszej osoby w trudnej sytuacji materialnej.

POMOC DLA SCHRONISK DLA ZWIERZĄT

Rokrocznie na terenie naszej szkoły organizujemy zbiórkę darów na rzecz zwierząt znajdujących się w schroniskach. Wspomogliśmy już schroniska w Józefowie i Korabiewicach. Dzięki dobremu sercu darczyńców, zwierzaki otrzymały karmę i ciepłe koce. Bezdomne zwierzęta potrzebują szczególnie pomocy w okresie zimowym. W schronisku znalazły się nie ze swojej winy, ale często z powodu nieludzkiego i okrutnego traktowania przez człowieka, dlatego tak ważne jest wsparcie i pomoc dla nich.

SZKOLNY WOLONTARIAT

Szkolne Koło Wolontariatu współpracuje z Przedszkolem Nr 93 "Baśniowy Dworek" na Kole. Uczniowie naszej szkoły odwiedzają swoich młodszych kolegów. Dzieci wspólnie bawią się, czytają książki, ale także uczą. Starsi koledzy przybliżają maluchom tak trudne temay jak np. powstanie warszawskie. Opatrując misia można się wiele nauczyć.
Wolontariusze organizują również zbiórki, aukcje i kiermasze na rzecz potrzebujących.

SPOTKANIA Z SENIORAMI

Uczniowie klas młodszych spotykają się z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej "Budowlani" przy ul. Elekcyjnej. Dzieci przygotowują przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka, Świąt Bożego Narodzenia. Spotkania są okazją do porozmawiania i poznania osób starszych i zawsze kończą się słodkim poczęstunkiem dla młodszych.

AKCJE CHARYTATYWNE

W szkole na hasło "Potrzebna pomoc" wszyscy żywo reagują i wszyscy działają. Dlatego udają się nam różnego rodzaju akcje charytatywne: zbiórki odzieży, żywności, środków czystości dla potrzebujących, kiermasze ciast, zabawek, książek. Tradycją szkoły stały się organizowane przez Samorząd licytacje bombek dekorowanych przez nauczycieli z przeznaczeniem na dofinansoanie wyjazdów uczniów . W roku 2013 i 2014, uczniowie naszej szkoły włączyli się również w ogólnopolską akcję Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego