Oddziały przedszkolne - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Oddziały przedszkolne

Wydarzenia > 2017/2018

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty z pierwszej pomocy odbyły się dnia 18 maja 2018 roku. Zajęcia poprowadziła pani Aleksandra Malinowska- ratownik medyczny.W trakcie zajęć uczniowie krok po kroku poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom nieprzytomnym. Nauczyli się jak sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha, jak udrożnić jej drogi oddechowe, a także układać poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej. Oprócz tego dzieci poznały technikę resuscytacyjną, którą później mogły wypróbować w praktyce na fantomie. Pani ratownik przypomniała uczniom jak wezwać zespół ratowniczy oraz zwróciła uwagę na to jak ważne jest w przypadku udzielania pierwszej pomocy zadbanie o własne bezpieczeństwo. Każdy z uczestników warsztatów nauczył się układać osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej, a także uciskać klatkę piersiową u osób z zatrzymaniem akcji serca.

Warsztaty ornitologiczne pt. Sekretne życie ptaków

Warsztaty ornitologiczne pt.”Sekretne życie ptaków” odbyły się dnia 13 listopada 2017 roku. Zajęcia poprowadził pan Łukasz Kubacki- ornitolog. Zajęcia te opierały się na żywym doświadczaniu uczestniczących w nich dzieci. Uczniowie mogli poczuć się na nich jak w prawdziwym lesie czy na łące i doświadczyć całego bogactwa świata natury. Warsztaty aktywizowały wiele zmysłów dzieci. Mogły one dotknąć, usłyszeć i zobaczyć z bliska tajemnice fascynującego świata ptaków. Dużą rolę w przeprowadzonych zajęciach odegrały: kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odgłosy natury, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego. Dzięki tym warsztatom dzieci mogły zobaczyć różnorodne ptasie domostwa, przyjrzeć się i dotknąć naturalne ptasie pióra, posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika, zatańczyć jak żurawie na zlotowisku, wcielić się w gawrony i przeżyć jeden dzień z ich życia, przebrać się w maskujący strój obserwatora ptaków, a także spróbować jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Na koniec każde z dzieci otrzymało upominek- ptasie pióra oraz naklejki z ptakami.

Z wizytą w Teatrze Guliwer

Dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do teatru w ramach pakietu "Bon 6 - latka". Tym razem odwiedziliśmy Teatr Lalek Guliwer i obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. "Tata" na podstawie książki Toona Tellegena. W przedstawieniu nie zabrakło wątków humorystycznych, tak bardzo lubianych przez dzieci oraz pokazów iluzjonistycznych, które wzbudzały ogromny entuzjazm, a także owacje na stojąco. Dzieci były zachwycone spektaklem i już nie mogą doczekać się następnej wycieczki do teatru."

Z wizytą w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Dnia 19.04.2018r. oddziały przedszkolne odbyły lekcję w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w urokliwych Łazienkach Królewskich. Dzieci oglądały pojazdy konne, uprzęże, siodła, rzeźbę konia. Dowiedziały się jak dawniej konie pracowały dla ludzi. Poznały wygląd koni, ich zachowania i potrzeby. Dowiedziały się również na czym polega przyjaźń człowieka z koniem i jak bezpiecznie przebywać w jego towarzystwie. Na zakończenie dzieci spacerowały po parku, szukały oznak wiosny oraz spędziły miło czas na placu zabaw.

Wycieczka do gospodarstwa turystycznego „Cztery Pory Roku"

W marcu wszystkie oddziały przedszkolne odwiedziły gospodarstwo turystyczne „Cztery Pory Roku”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, dotyczących zwyczajów wielkanocnych. Wykonały własne palemki, dowiedziały się, co należy włożyć do koszyczka wielkanocnego, poznały różnego rodzaju pisanki oraz zwiedziły zagrody ze zwierzętami. To był dzień niezapomnianych wrażeń!

Spektakl w Teatrze Maskarada pt. „Elfy i fabryka prezentów"

Dnia 04.12.2017 r. dzieci z oddziałów  w ramach programu „Bon sześciolatka", wybrały się do Teatru Maskarada na spektakl „Elfy i fabryka prezentów". Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły poczynania bajkowych Elfów oraz z wielką ochotą pomagały im w przygotowaniu prezentów. Podczas przedstawienia mali widzowie napisali listy do Świętego Mikołaja, lepili kule śniegowe, ozdabiali papier do pakowania prezentów. Wrażenia po spektaklu pozostały niezapomniane na długo!