Menu główne:
Zakończenie roku szkolnego w klasach I -
26.06.2015 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Podczas oficjalnej części Pani Dyrektor wręczała świadectwa i nagrody książkowe uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz ze 100% frekwencją. Listy gratulacyjne oraz podziękowania zostały skierowane również do rodziców, którzy wyróżnili się w pracy na rzecz klasy i szkoły. Na zakończenie każdej części uroczystości w krótkim programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z klasy Vb, IIc, Ib.
Ostatnie słowo należało do pani Dyrektor, która życzyła wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w "Zerówkach"
Kolejny rok szkolny dobiega końca i żegnamy kolejnych absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń nie tylko dla Rodziców ale również dla Grona Pedagogicznego i dzieci. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Nie zabrakło uśmiechu na twarzy oraz łezki wzruszeń. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim dzieciom samych sukcesów w ich dalszej edukacji i w życiu. Wszystkie otrzymały dyplomy ukończenia zeróweczki:)
Zakończenie roku szkolnego w klasach szóstych
W środę 24 czerwca o godz 18.00 oficjalnie pożegnaliśmy się z uczniami z klas szóstych. Były kwiaty, podziękowania, miłe słowa. Uczniowie zatańczyli pożegnalnego "Poloneza". Przez te kilka lat wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele -
Informacja na temat wyników sprawdzianu szóstoklasisty w roku szkolnym 2014/2015
ŚREDNI WYNIK PROCENTOWY DLA SZKOŁY
Część pierwsza (język polski i matematyka): – 75,6
Część druga (język angielski): – 90,4
STANINA – BARDZO WYSOKI
Sukcesy szóstoklasistów w roku szkolnym 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015 obfitował w sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.
Tytus Puzianowski -
Tytus jest również laureatem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych "miniLogia. Grafika w Logo" oraz Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
Jakub Szeligowski z klasy 6a jest laureatem kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z przyrody oraz finalistą Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
Wojciech Gaweł z klasy 6a jest laureatem kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z przyrody.
Adam Andrzejewski z klasy 6b jest laureatem Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
Artur Oleksiewicz z klasy 6c jest finalistą Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych "miniLogia. Grafika w Logo".
Uczniom gratulujemy sukcesu!
Turniej Piłki Nożnej
18 czerwca odbył się Turniej Piłki Nożnej "X Puchar Kamedulski 2015".
Organizatorem było Katolickie Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Romana Archutowskiego, ul.
Dewajtis 3.
Nasza drużyna w pierwszych meczach nie straciła żadnej bramki, za to strzeliła przeciwnikom aż 8.
W finale ulegliśmy jedynie zwycięzcom Turnieju i ostatecznie zajęliśmy II miejsce.
Drużyna została przygotowana przez p. Radosława Rudnickiego.
Wf z klasą
WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Zdrowia. Działania w roku szkolnym 2015/2016 realizowane są przy wsparciu PGNiG. Co robimy? Program WF z Klasą wspiera nauczycieli wychowania fizycznego i inspiruje ich do prowadzenia bardziej atrakcyjnych i innowacyjnych lekcji. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe – mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wierzymy, że to najlepsza droga do zwiększenia aktywność dzieci i młodzieży oraz podniesienia prestiżu WF-
WF dla każdego: aktywizujemy uczniów mniej sprawnych, promujemy równe traktowanie chłopców i dziewczynek, uczniów z chorobami cywilizacyjnymi, z niepełnosprawnościami; to WF, który wyrównuje szanse dzieci i młodzieży w dostępie do atrakcyjnej oferty zajęć
Sportowy region: otwieramy szkołę i promujemy ją jako lokalne centrum sportowe; angażujemy nauczycieli innych przedmiotów, włączamy rodziców; rozwijamy współpracę z Orlikami i obiektami sportowymi
Sport rzeźbi charakter: sport to również współpraca, zespołowość, zasady fair play; budowanie kompetencji społecznych, kształtowanie charakteru i poczucia własnej wartości
Moda na zdrowie: promujemy zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie oraz rewolucję w szkolnych sklepikach; wspieramy nauczycieli WF-
Dlaczego to robimy? Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Badania wskazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Jesteśmy przekonani, że lekcje WF prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego zjawiska. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów w kilku wybranych dyscyplinach. Jeśli lekcje WF są monotonne lub wiążą się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją, mogą na całe życie zniechęcić do aktywności ruchowej. Nasz program pokazuje, że WF może być przyjemnością dla każdego. Podkreślamy, że wychowanie fizyczne to nie tylko sport, ale również zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie. WF to również przestrzeń budowania kapitału społecznego. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2015/2016 „Rokiem Otwartej Szkoły”. W programie WF z Klasą od kilku lat otwieramy szkołę poprzez WF, włączając społeczność szkolną i lokalną w sportowe życie szkoły.
Co w programie? Wuefiści wspólnie z uczniami mogą wybierać spośród siedmiu zadań i dwóch ścieżek edukacyjnych. Działania zaczynają od SOS-
Więcej na blogu naszej szkoły:
http://blogiceo.nq.pl/sp225/
Dzień Owoców
17.06.2015r w naszej szkole zorganizowany został w klasach 0-
Każda z klas przygotowała swój stół do degustacji z kolorowymi sałatkami, przekąskami, deserami, koktajlami, galaretkami. Stoły uginały się od wspaniałości i obfitości owocowych potraw. Rodzice uczniów bardzo wsparli nas przy przygotowaniu owocowego szału. Wszyscy bardzo lubią ten dzień kiedy można nacieszyć oczy i kubki smakowe.
Szkolny Projekt „Wolskie sześciolatki poznają Wolę”
Dnia 10.06.2015 r. odbyło się podsumowanie Szkolnego Projektu „Wolskie sześciolatki poznają Wolę”. To była niezwykła i bardzo uroczysta chwila dla naszej szkoły.
Projekt ten realizowany był w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych i finansowany był przez Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy. Miał on na celu zwiększenie zainteresowania historią i kulturą Woli uczniów sześcioletnich oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.
W ramach tego projektu odbywały się zajęcia, podczas których dzieci uzyskały informacje dotyczące swojego najbliższego otoczenia – dzielnicy Woli. Odbyły się wycieczki i spacery po okolicznych parkach: Moczydło, Sowińskiego, Szymańskiego, Ulrychów, księcia Janusza. Uczniowie obcując z przyrodą poznali pomniki przyrody oraz pomniki osób związanych z dawną Wolą.
Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały prace na Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „Wolskie Parki i Pomniki" oraz plakaty o wybranym wolskim parku. W konkursie i wzięło udział sześć szkół. Wszystkie dzieci, które wykonały prace zostały nagrodzone. W ramach podziękowania szkoły uczestniczące w konkursie otrzymały sadzonkę drzewa – wierzby.
W części artystycznej wystąpiła klasa ID z przedstawieniem „Wola da się lubić,” pod kierunkiem pani Małgorztay Makowskiej i wsparciu pani Anny Sieńko – Niedźwiadek. Widzowie usłyszeli dawne warszawskie piosenki oraz gwarę wolską.
Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście mogli spróbować wolskiej potrawy „Przecieraki z okrasą” oraz ciast własnego wypieku.
Manifest Ekologiczny
9 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, zorganizowali manifest ekologiczny "Ulicami Woli". Do świętowania zaproszeni zostali również rodzice.
Trasa przemarszu: SP Nr 225, ul. J. Brożka 15 -
Czas trwania przemarszu: 9:00 -
Uczniowie klas I-
Każda klasa przygotowała jeden transparent o tematyce ekologicznej, m. in.:
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Dzieci ubrane były na zielono. W ramach szkolnego konkursu na najciekawszy strój ekologiczny dla klas IV -
Dzień Kultury Chińskiej
Dni różnych kultur, organizowane od 2009 r., stały się tradycją naszej szkoły. W ramach szkolnego projektu "Żyjemy w świecie wielu kultur" odbyły się już uroczystości poświęcone kulturze żydowskiej, wietnamskiej, romskiej, ukraińskiej, gruzińskiej i kulturze krajów afrykańskich. Głównym celem podejmowanych przez szkołę działań jest rozwijanie wrażliwości międzykulturowej oraz przygotowanie do życia w wielokulturowym świecie, do współżycia nastawionego na współpracę.
3 czerwca 2015 r. zostanie zapisany w pamięci uczniów i kronice szkoły jako Dzień Kultury Chińskiej. Uroczystość była podsumowaniem VI edycji projektu "Żyjemy w świecie wielu kultur -
W uroczystości uczestniczyli goście: pan Li Li -
Uroczystość prowadzona była w dwóch językach -
W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie na plakat "Atrakcje turystyczne Chin" oraz prezentację multimedialną "Moja wymarzona podróż do Chin". Ich oryginalne i pomysłowe prace stworzyły piękną dekorację. Ogromną radość sprawiły uczniom nagrody -
Podczas spotkania uczniowie zaprosili widzów w multimedialną podróż do tych miejsc w Chinach, które wybrali na swoją wymarzoną podróż.
W ramach projektu w marcu i kwietniu uczniowie wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach, które prowadził pan Andrzej Kalisz. Podczas podsumowania projektu zaprezentował on Chiński Taniec Zdrowia -
Serca publiczności przepiękną grą na chińskiej lutni podbiła pani Li Qingyi.
W trakcie uroczystości dla uczniów i gości przeprowadzona została krótka, ale intensywna lekcja języka chińskiego.
Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się prezentacje przygotowane przez gości z Instytutu Konfucjusza -
Smaku na Chiny pomogły też nabrać potrawy chińskie. Na stołach, przy których siedzieli uczniowie i goście, uwagę przyciągały tradycyjne dania kuchni chińskiej dostarczone przez restaurację China Garden. Po przepisy tejże kuchni sięgnęli także pracownicy szkolnej stołówki.
Dni różnych kultur w
Festiwal Piosenki Angielskiej
We wtorek 2 czerwca w naszej szkole odbył się w IV Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez panią Jolantę Szostak. W festiwalu wzięło udział 12 uczestników z klas IV -
Ideą festiwalu jest popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka obcego. Ta forma służy również integracji uczniów różnych klas oraz daje okazję do skonfrontowania własnych umiejętności z innymi uczniami. Festiwal prowadzili Hanna Niwińska i Michał Piwowarski z klasy Va. Podczas obrad jury, czas oczekiwania na wyniki, umilił Michał Piwowarski, który przedstawił prezentację „Welshcusine”. Pierwsze miejsce zdoby
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez: Radę Rodziców i wydawnictwo Oxford Uniersity Press.
Konkurs "Palcem po mapie"
Już po raz XIII odbył się w naszej szkole Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy „Palcem po mapie” dla uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej Dzielnicy Wola. Organizatorami tego konkursu są nauczyciele przyrody pani Małgorzata Kosterska oraz Monika Rączka.
Wyniki konkursu:
Lista laureatów:
1. Mateusz Zajączkowski SP63 -
2. Małgosia Kozłowska SP63 -
3. Wirkus Wojciech SP63 -
4. Michalina Łosiowska SP63 -
6. Filip Nguyen SP139 -
8. Jakub Szeligowski SP225 -
9. Piotr Biziel SP228 -
10. Matylda Tymolewska SP238 -
11. Karolina Dmowska SP238 -
Wręczenie nagród, odbyło się 16 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej nr 225 przy ul. J. Brożka 15. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor SP 225 Elżbieta Krużyńska.
Mini Festiwal Nauki
1 -
Uczniowie klasy 4c
Tematyka doświadczeń :
-
-
-
-
Dodatkowo odbyły się pokazy studentów chemii:
-
-
-
-
Piknik rodzinny
31 maja uczniowie naszej szkoły, przyszli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, spotkali się na pikniku rodzinnym. Pogoda dopisała, w związku z czym boisko szkolne zamieniło się w teren ciekawych spotkań, pokazów tanecznych i sportowych, gier, zabaw, konkursów i loterii, warsztatów.
Zaszczycilki nas swoją obecnością:
Fundacja ‘Naszym Dzieciom’
Fundacja ‘Vis Maior’
Fundacja Jogin Śmiechu
Fundacja Światło dla Afryki
Szkoła języka angielskiego ‘Early Stage’
Szkoła tańca ‘Progress’
110 WDH
Zapraszamy za rok.
Rocznica zakończenia II wojny światowej
W maju w naszej szkole realizowany był projekt "Czy znasz II wojnę światową". W ramach projektu uczniowie klas 4-
W dniu 28 maja na uroczystym apelu przy okolicznościowej dekoracji podsumowano działania. Apel przygotowali uczniowie klas szóstych. Zaprezentowali wykonane przez siebie tablice edukacyjne pokazujące losy narodu polskiego w czasie II wojny światowej. Temat zakończenia wojny pokazany został w formie prezentacji multimedialnej.
Wystąpienia uczniów ilustrowane były zdjęciami, mapami, wierszami i piosenkami wojennymi. W części oficjalnej Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska wręczyła laureatom konkursów dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Apel zakończyła chwila pamięci o ofiarach II wojny światowej: "Minuta ciszy", zapalenie zniczy i piosenka "Biały krzyż", która wywołała wzruszenie uczestników apelu.
Maj -
25 maja dzieci współpracujące z naszą szkolną biblioteką zaprezentowały program recytatorsko -
Wolontariusze biblioteki zostali nagrodzeni za pracę w bieżącym roku szkolnym.
Konkurs "Sześciolatki Woli"
22 maja w naszej szkole odbył się ostatni etap konkursu "Sześciolatki Woli". Autorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Konkurs był przeznaczony dla sześcioletnich uczniów klas pierwszych. Dzieci rywalizowały ze sobą w następujących konkursach:
-
-
-
I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 26, II -
Konkurs uświetnił występ grupy teatralnej klasy IIc pt. "Poszukiwanie wiatru".
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom oraz gościom.
Podchody w 5D
W dniu 21 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyły się podchody zorganizowane przez wychowawców dla uczniów klasy 5 D. Zabawa ta była nagrodą za starania dzieci w pracy nad doskonaleniem umiejętności słuchania innych ludzi. W czasie podchodów dzieci w grupach miały odszukać i wykonać różnego rodzaju zadania, których treść była zaszyfrowana w formie kodów QR. Kody można było odczytać tylko za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie lub tablecie. Gra w podchody wyzwoliła w dzieciach wiele radości, na koniec na uczniów czekała smaczna niespodzianka
Zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt
Społeczność naszej szkoły po raz kolejny pokazała, że jest wrażliwa na krzywdę i smutny los psich sierot. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie włączyli się w kolejną już zbiórkę darów. W dniach 27-
Z radością informuję, że tym razem nasze starania wsparła jeszcze Szkoła Podstawowa nr 221 z ul. Ogrodowej i Przedszkole nr 310 z ul. Brożka 17, które podarowało wspaniałą budę.
Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, a szczególnie naszym Panom – Bogdanowi, Tadeuszowi i Grzegorzowi, bez których pomocy przeniesienie budy byłoby niemożliwe.
Wszystkie dary zostały przekazane w dniu 7 maja do Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych w Nowym Dworze Mazowieckim. Zachęcam do zapoznania się z wpisem, który Fundacja umieściła na swojej stronie :
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=902885916421594&id=165209940189199
Serdecznie podziękowania za dary dla naszych podopiecznych kierujemy w stronę:
* uczniów Szkoły Podstawowej nr 221 w Warszawie
* Pani Beaty Goszczyńskiej-
* przedszkolaków z Przedszkola nr 310 w Warszawie
* Pani Doroty Chmurskiej, dyrektor Przedszkola nr 310
* Pani Elżbiety Krużyńskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 225 w Warszawie
* dla Natalii Wąsik, Patryka Pieniążek, Michała Kamińskiego, Kamila Gokceviran, Eli Gokceviran, Basi Gruszczyńskiej, Wiktorii Durzyńskiej, Mateusza Bochniak, Kingi Padjasek, Oli Pasierowskiej, Alka Tyszka, Wiktora Tyszka, Kacpra Telak, Ali Broszkowskiej, Mileny Koniuszewskiej, Magdy Mazek, Kamila Przychodni, Mikołaja Krakowiak, Dominiki Kowalczuk, Wiktorii Matuszewskiej, Tymka Bigos, Hani Wysockiej, Oli Pytkowskiej, Wojtka Pietrucha, Patrycji Szczepaniak
* oraz dla Pani Anny Tanajewskiej.
Pięknie dziękujemy także za wspaniałą budę dla psiaków przedszkolakom z Przedszkola nr 310 w Warszawie i Pani Dorocie Chmurskiej, dyrektor Przedszkola nr 310.
Jesteśmy bardzo wdzięczni!
Wielka Zbiórka Książek -
Reprezentanci uczniów naszej szkoły z klasy 1a i 1c uczestniczyli w konferencji prasowej dla dzieci i młodzieży dotyczącej Wielkiej Zbiórki Książek, zorganizowanej w dniu 6 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Rudniewa. Mieliśmy okazję spotkać się z Kasią Klich, polską piosenkarką, która jest ambasadorką tej akcji. Poznaliśmy na niej również Pana Marcina Bryczkowskiego, autora licznych wierszy i opowiadań dla dzieci, tj. Czarno na białym, Ni pies ni wydra, Różowy prosiaczek… Uczniowie naszej szkoły udzielili także wywiadu dla Polskiego Radia Jedynka, opowiadając o czytanych przez siebie ulubionych książkach.
Sukcesy młodych artystów z naszej szkoły
Udział uczniów naszej szkoły w I Warszawskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty "Brożka Kultury" 2015 organizowanym przez ZWPEK, zakończył się ogromnym sukcesem.
Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy.
Lista laureatów:
Kategoria taneczna
Adamiec Sandra
Piszcz Weronika
Zembrzuski Krzysztof
Kategoria instrumentalna
Ajdakowska Maja
Telak Kacper
Wincek Oliwia
Kategoria rozmaitości
Ciesielski Oskar
Demczuk Konrad
Kochaniak Wiktor
Kosakowski Szymon
Kowalski Oskar
Niwiński Stanisław
Weszyński Łukasz
Żółkowski Jakub
Kategoria wokalna
Janiszewska Delia
Kruszewska Maja
Sałek Karolina
Tydzień turystyki szkolnej
4 -
Święto Konstytucji 3 Maja
29 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy 5b, zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Dzieci zaprosiły widzów do studia telewizyjnego na wiadomości z 1791 r. Oprócz serwisu informacyjnego z epoki, połączyły się z korespondentami we Francji i Rosji, żeby poznać opinie na temat polskiej konstytucji. Usłyszeliśmy również piosenki związane ze świętem. Połączenie konwencji nowoczesnego studia i wydarzeń z XVIII w. niewątpliwie przyczyniło się do lepszego zrozumienia tamtych czasów.
Teatralna wiosna
Tegoroczna wiosna obfituje w występy działających na terenie szkoły grup teatralnych podczas imprez i uroczystości szkolnych. Dzieci prezentują również swoje umiejętności na konkursach teatralnych organizowanych poza szkołą.
Wzięły już udział w następujących imprezach:
-
-
Wystąpiły:
-
-
-
Dzieciom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.
"Nie jesteś sam"
Dnia 21 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się apel pod hasłem "Nie jesteś sam". Apel został zorganizowany jako jedno z zadań realizowanych przez szkołę w ramach ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczna Szkoła -
W apelu wzięli udział zaproszeni goście -
Podczas uroczystości przedstawione zostały liczne działania, jakie prowadzi szkoła na rzecz potrzebujących (wolontariat, kiermasze charytatywne, zbiórki i inne). Angażuje się w nie cała społeczność szkolna -
Mam Talent 2015
Dnia 17 kwietnia 2015r. w naszej szkole po raz trzeci odbył się Festiwal „Mam Talent” zorganizowany przez Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych w ramach realizacji Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych WARS I SAWA. W Festiwalu wzięli udział uczniowie z klas I-
75 rocznica zbrodni katyńskiej
15 kwietnia z okazji 75 rocznicy zbrodni katyńskiej, uczniowie klasy 6b, przygotowali uroczystość, którą przypomnieli tamte wydarzenia. Wysłuchaliśmy wierszy, piosenek oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która przeniosła nas w tak bolesne dla naszej historii czasy.
Turniej piłki nożnej
W miniony piątek i sobotę (10 – 11 kwietnia br.) na Boisku Orlik 2012 przy ulicy Kazimierzowskiej/Madalińskiego odbył się V. MEMORIAŁ o. Józefa Jońca Szkół Podstawowych-
W Turnieju uczestniczyło 178 zawodników (z 11 szkół podstawowych).
Nasza drużyna piątkowe eliminacje przeszła bez problemu wygrywając 3 z 4 meczy.
W sobotnich finałach ulegliśmy tylko dwóm szkołom i w rezultacie zdobyliśmy wysokie III miejsce.
W skład drużyny wchodzili: Adam Jastrzębski (6c), Artur Oleksiewicz (6c), Krystian Łakomy (6b), Łukasz
Cieszyński (6a), Jakub Żółkowski (6a), Dawid Fajkowski (5a), Kamil Przychodni (5c) oraz Szymon Kosakowski (5d).
Drużyna została przygotowana przez p. Radosława Rudnickiego.
Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom.
Wycieczka na Komisariat
27 marca 2015 roku klasa pierwsza c z wychowawcą wybrala się na wycieczkę do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV w ramach programu "Bezpieczne życie". Uczniowie obserwowali z bliska pracę funkcjonariuszy policji. Spotkali się z technikami kryminalistyki, odwiedzili pracowników monitoringu, gdzie mieli okazję przyjrzeć się temu co dzieje się na naszych ulicach. Zwiedzili "Błękitny pokój" służący do spotkań i rozmów z dziećmi oraz celę. Wspólnie z policjantami rozmawiali na temat bezpieczeństwa. Wiele radości sprawiło dzieciom obejrzenie z bliska radiowozu. Po wycieczce, wielu uczniów zadeklarowało, że w przyszłości zostaną policjantami.
Powitanie wiosny na sportowo
W środę 25 -
Konkurencje na poziomie klas:
Klasy 4
1. Bieg z ringo do pachołka
2. Rzut woreczkiem do celu
3. Bieg z woreczkiem na głowie
Klasy 5
1. Bieg z rakietka i piłeczka
2. Bieg z przeszkodami
3. Slalom z piłka nożną miedzy pachołkami
Klasy 6
1. Przeciąganie liny
2. Strzały piłką do bramki
3. Wyścig ze skakanka
Wyniki:
Klasy 4
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce -
IV miejsce -
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce -
IV miejsce -
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce -
"Na jagody"
24 marca uczniowie klasy 2c zaprezentowali swój talent aktorski w spektaklu "Na jagody" wg Marii Konopnickiej. Tak jak w prawdziwym teatrze przedstawienie składało się z dwóch aktów. Opowieść o leśnej przygodzie Janka i jagodowym królestwie spotkała się z pozytywnym odbiorem widzów.
Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Przerwy sześciolatków
Dzieci w pierwszej klasie spędzają przerwy w sali. Bawią się i grają w gry planszowe na dywanie. Spędzają czas na obserwacji hodowli roślin i kwiatów.
Spotykają się w małych grupach rozwiązując problemy i tajemnice współczesnego świata. Bawiąc się wspólnie zdobywają i przyswajają nowe
wiadomości.
Dzień Patrona
19 -
Z tej okazji odbył się konkurs wiedzy o patronie oraz konkurs na list do Gardeckiego.
Każda klasa zaprezentowała w różnych formach informacje na temat dzieł patrona. Obejrzeliśmy także film nakręcony przez Wojtka i Kubę z 6a z wywiadami z mieszkańcami naszej dzielnicy na temat artysty.
Sukces gimnastyczek z SP 225
12 marca 2015 odbyły się zawody gimnastyczne dziewcząt.
Uczennice naszej szkoły zajęły drużynowo II miejsce otrzymując dyplom i srebrne medale.
Wszystkim młodym sportsmenkom serdecznie gratulujemy.
Sukces uczniów w konkursie "Odyseja umysłu"
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Odysei Umysłu – programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów i odniosła wielki sukces.
Udział w programie rozwija kreatywne zdolności dzieci, uczy krytycznego myślenia i przynosi uczestnikom (i trenerom) wiele radości. Jesienią w szkole utworzona została 7-
Dzieci przez kilka miesięcy pod okiem trenerów (p. Katarzyna Banaszek – pedagog szkolny i p. Maciej Lichota z Poradni Psychologiczno-
Podczas konkursu drużyny rozwiązywały także nieznany im wcześniej Problem Spontaniczny – niepowtarzalne zadanie niespodziankę.
Na Eliminacjach Regionalnych w Warszawie 28.02.2015r., na których prezentowało się wiele drużyn z 4 województw każda nasza szkolna drużyna zajęła w swojej kategorii 3. miejsce . Warto podkreślić, że sposób rozwiązania Problemu Spontanicznego zaprezentowany przez uczniów kl. 5d został oceniony najlepiej ze wszystkich!
Serdecznie gratulujemy uczestnikom udanej przygody z Odyseją Umysłu!
Wizyta przedszkolaków w SP225
4 marca odwiedziły nas dzieci z Państwowego Przedszkola Nr 93. Zostały one zaproszone przez uczniów klasy 1d i ich wychowawców na przedstawienie
pt. "Czerwony Kapturek i Wilki". Na scenie w rytm muzyki tańczyły kolorowe kwiaty, poruszały się drzewa oraz znani bohaterowie bajki. Wszyscy uczniowie na zakończenie spektaklu wyśpiewali morał bajki. Przedszkolaki otrzymały na pamiątkę wizyty papierowe kukiełki Wilka i Kapturka. Sprawiły one dzieciom dużo radości i możliwości poruszania się oraz zagrania roli znanych postaci. Później goście odwiedzili na lekcji uczniów klasy 1c. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich.
Z zimą za pan brat
27-
trakcie występu Pani Zima przypomniała małym widzom zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Uroku całej scenerii dodały zimowe piosenki, które zna każdy miłośnik najpiękniejszej pory roku.
Pasowanie na czytelnika
Dnia 17 lutego 2015 roku odbyło się u naszej szkole uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
Uroczystość przygotowała biblioteka przy pomocy uczniowskiego aktywu bibliotecznego.
Zaproszeni pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie poświęcone książce i obowiązkom czytelnika. Zapoznali się regulaminem biblioteki przedstawionym przez sierotkę Marysię. Następnie postaci z bajek poprowadziły „ egzamin” w formie zagadek czytelniczych. Kulminacyjnym punktem występu
było pojawienie się Królowej Książki . Rapując odśpiewała prośby jakie książka ma do swoich czytelników.
W części oficjalnej Królowa Książka zaprosiła delegacje każdej klasy pierwszej do wystąpienia i złożenia w imieniu swojej klasy uroczystego przyrzeczenia; następnie pasowała ich książką na czytelnika.
Na pamiątkę ślubowania czytelnika każdy uczeń otrzymał okolicznościową zakładkę i został poczęstowany słodkościami; uczniowie otrzymali do wywieszenia w klasie spisane "prośby książki do czytelnika".
Uroczystość zakończył piękny wiersz o potrzebie czytania książek i słowo do uczniów Dyrektora Szkoły.
Dzień Ochrony Danych Osobowych
W środę obchodziliśmy Dzień Ochrony danych Osobowych. Każda klasa zaprezentowała w wybranej przez siebie formie jeden z tematów:
Jeszcze raz przesyłam tematy gazetek z podziałem na klasy:
1)Każdy ruch w sieci pozostawia ślad. 4a
2)Bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych. 4b
3)Bezpieczne korzystanie z aplikacji mobilnych. 4c
4)Pozbywanie się dokumentów papierowych. 4d
5)Zakupy w sieci. 5a
6)Które dane należy szczególnie chronić? 5b
7)Zabezpieczanie komputera. 5c
8)Cyberprzemoc i jej rodzaje. 5d
9)Nawiązywanie znajomości przez internet. 6a
10) Publikowanie zdjęć. 6b
11) Co internet nam daje a co zabiera? 6c
Samorząd Szkolny przygotował przedstawienie na temat praw człowieka i dziecka.
Podsumowanie osiągnięć
11 -
Ogłoszono także wyniki konkursu "Klasa na medal". Ten zaszczytny tytuł obroniła klasa 6a.
Bal przebierańców
Dnia 11 -
Czerwony Kapturek na wesoło
6-