Menu główne:
Zakończenie roku szkolnego w klasach I -
26 czerwca 2016 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas I -
22 czerwca 2016r. uczniowie klas szóstych uroczyście odtańczyli poloneza. W tym roku ten piękny taniec odtańczyło 82 szóstoklasistów, którzy szlifowali taneczne kroki pod okiem nauczycielki muzyki p. Anny Janik. Występ prawie już absolwentów naszej szkoły wzruszył wielu gości, którzy młodych tancerzy nagrodzili gromkimi brawami. Tę wzruszającą część dopełniło wystąpienie Pani Dyrektor Elżbiety Krużyńskiej. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uroczystości. Rodzicom Pani Dyrektor podziękowała także za lata dobrej współpracy ze szkołą, która zaowocowała wieloma sukcesami uczniów. Po oficjalnej części szóstoklasiści rozpoczęli „balowanie”. To pierwszy tak ważny bal w życiu każdego szóstoklasisty. Na pewno na długo zostanie w ich pamięci.
Międzynarodowy Dzień Uchodźcy
Dzień 20 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Uchodźcy. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z dziennikarzami radia TOK FM. Naszymi gośćmi byli Pani Joanna Mąkosa i Pan Dariusz Zalewski, reporterzy, którzy zbierali materiały w obozach dla uchodźców w Libanie. Pan Dariusz Zalewski wyjaśnił uczniom, kim jest uchodźca i dlaczego ludność cywilna musi opuszczać Syrię. Uczniowie obejrzeli zdjęcia wykonane w obozie, wysłuchali informacji o nadzwyczaj trudnych warunkach życia codziennego. Pani Joanna Mąkosa opowiedziała o 13-
Rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastycznego „Moja szkoła na Woli za 100 lat”
Dnia 17 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastycznego „Moja szkoła na Woli za 100 lat”. Wzięli w nim udział wszyscy chętni sześcioletni uczniowie klas pierwszych wolskich szkół podstawowych. W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursu oraz dzieci z pobliskiego Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 310, które od września dołączą do grona naszych uczniów. Grupa teatralna sześciolatków z naszej szkoły przedstawiła inscenizację pt.,,Śpiew lasu” w reżyserii p. Małgorzaty Suzuki przy współudziale p. Grety Piekut. Wybór laureatów był niesłychanie trudny, gdyż napłynęło do naszej szkoły mnóstwo pięknych prac. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Pokaz teatralny pt "Sen"
Klasa 3c od aktywnie uczestniczyła przez cały rok szkolny w zajęciach teatralnych. 14 i 15 czerwca przygotowała pokaz swoich umiejetności w widowisku poetyckim pt. "Sen". Aktorzy zaprosili widownię do swoich snów. Niezwykła oraz dynamiczna scenografia dodała magii i fantazji. Małym artystom gratujemy talentu.
"Kompleksowy Trening Bezpieczeństwa" -
14 czerwca 2016 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów. Tego dnia Fundacja „ANIKAR”, Fundacja „FORANI” oraz „GROM GROUP” przy wydatnej pomocy Policji i Straży Pożarnej zorganizowali dla uczniów Kompleksowy Trening Bezpieczeństwa. W zajęciach uczestniczył gość specjalny – Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4-
„Jak nie czytam...jak czytam”
Jak mówiła Wisława Szymborska -
Dzień Kultury Japońskiej
Dni różnych kultur, organizowane cyklicznie od 2009 r., stały się już tradycją naszej szkoły. Tegoroczna edycja poświęcona była Japonii. Głównym celem podejmowanych przez szkołę działań jest rozwijanie wrażliwości międzykulturowej oraz przygotowanie do życia w wielokulturowym świecie. 9 czerwca 2016 r. zostanie zapisany w pamięci uczniów i kronice szkoły jako Dzień Kultury Japońskiej. Uroczystość była podsumowaniem VII edycji projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur – Kraj Kwitnącej Wiśni”. Projekt ten dofinansowany został przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy w ramach XI edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. W uroczystości uczestniczyli goście: pani Kiyomi Suzuki z Fundacji Krzewienia Kultury Japońskiej Sakura, zespół taneczny SAKURAMAI POLAND i niezwykły duet: współczesna polska wokalista, która już trzykrotnie podbiła serca Japończyków w popularnym japońskim talent show „Nodojiman: The World” – pani Julia Bernard oraz pianista i aranżer -
Zespół taneczny Sakuramai Poland zaprezentował uczniom unikatowy japoński taniec Yosakoi. Uczniowie szkoły mogli pochwalić się przed gośćmi z Japonii swoimi umiejętnościami w japońskich sztukach walki: karate i judo – na terenie szkoły aktywnie działa Uczniowski Klub Judo oraz szkoła karate – KOKORO. Nie zabrakło także multimedialnej podróży do tych miejsc w Japonii, które uczniowie wybrali na swój wymarzony wakacyjny wyjazd. Smaku na Japonię pomogły też nabrać potrawy kuchni japońskiej. Po przepisy tejże kuchni sięgnęli pracownicy szkolnej stołówki, a restauracja Matsuri Sushi przygotowała dla uczniów dodatkowo degustację sushi. Dni różnych kultur w naszej szkole to wspaniała lekcja, która dostarcza nie tylko wiedzy, daje też możliwość kształtowania cech, które ułatwiają porozumienie na płaszczyźnie kultur – otwartość na drugiego człowieka i tolerancję.
Manifest ekologiczny
Już po raz trzeci w naszej szkole zorganizowany został Manifest Ekologiczny w postaci przemarszu uczniów klas 4 – 6 ulicami Woli. Trasa przemarszu: J. Brożka – Ks. Janusza – Obozowa – Deotymy – Park Moczydło – stadion Olimpia – Górczewska – Ks. Janusza – J. Brożka. Przemarsz rozpoczął się o godz. 12:00 a zakończył o 13:15. Manifest został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Środowiska, który był ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji, dotyczących zgodności rozwoju cywilizacjiz rozwojem ekologicznymotaczającego świata. W trakcie manifestacji bezpieczeństwo dzieciom zapewniła Komenda RejonowaPolicji Warszawa IV, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. W trakcie imprezy uczniowie wszystkich klas 4 – 6 nieśli z radością przygotowane wcześniej transparenty oraz wykrzykiwali głośno ich treść. To była niezwykła lekcja ekologii.
Festiwal Piosenki Angielskiej
We wtorek 7 czerwca w naszej szkole odbył się V Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez panią Jolantę Szostak. W festiwalu wzięło udział 13 uczestników z klas IV – VI. Entuzjaści śpiewu i tańca mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych. Ideą festiwalu jest popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki jako formy nauki języka obcego. Ta forma służy również integracji uczniów różnych klas oraz daje możliwość skonfrontowania własnych umiejętności z innymi uczniami. Festiwal prowadziły Hanna Niwińska i Oliwia Szychowska z klasy VIa. Podczas obrad jury, czas oczekiwania na wyniki wypełniła Oliwia Szychowska, która przedstawiła prezentację „ English traditions”. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Tischner i Emilia Praska , drugie miejsce Maria Wilanowska i Magdalena Prusak, a trzecie miejsce Maja Szymańska i Kacper Telak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez: Radę Rodziców i wydawnictwo Oxford University Press.
100-
23 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość 100-
Festiwal "Mam Talent"
Dnia 20 maja 2016r. w naszej szkole po raz czwarty odbył się Festiwal „Mam Talent” zorganizowany przez Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych w ramach realizacji Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych WARS I SAWA. W Festiwalu wzięli udział uczniowie z klas II-
"Dzień nowalijki"
Dzień nowalijki był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas 0-
Mecz koszykówki w Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny
W sobotę 14 maja uczniowie klas II i III brali udział w turnieju zorganizowanym przez MUKS Basket Warszawa. Podopieczni trenera Radosława Rudnickiego po zaciętych meczach zajęli II miejsce. Gratulacje dla wszystkich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe!!!
II Warszawski Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży. Debiuty –– „Brożka Kultury” 2016
W dniu 12.05.2016 r. odbyła się uroczysta gala finałowa "Brożka Kultury" 2016. Nasi uczniowie wykazali się wieloma talentami. Wystartowaliśmy we wszystkich kategoriach i w każdej zdobyliśmy miejsca:
-
III miejsce -
III miejsce -
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce-
wyróżnienie-
wyróżnienie-
I miejsce -
II miejsce-
II miejsce-
wyróżnienie-
II miejsce-
Pieczę nad przygotowaniami do konkursu sprawowała pani Anna Janik. Gratulujemy
Dzielnicowy konkurs matematyczny „MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA”
W tym roku szkolnym nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła dzielnicowy etap konkursu matematycznego dla klas III „Mała Olimpiada Matematyczna” w Ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych 2015/2016. Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego konkursu oraz rozdanie dyplomów i nagród dla najlepszych matematyków odbyło się 16 maja o godz. 10:00. W konkursie wzięło udział 36 uczniów klas III z 9 wolskich szkół. Do etapu warszawskiego przeszło aż 10 uczniów z 7 szkół (po dwóch uczniów z SP 139, SP 222, SP 225 i po jednym przedstawicielu z SP 63, SP 221, SP 238, SP 317). Wszystkim laureatom życzymy dalszych sukcesów.
Obchody „Dnia Zwycięstwa”
Od trzech lat nasza szkoła przystępuje do akcji "Berlin”, której celem jest upamiętnienie rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów gazetkę dydaktyczną, a dla klas szóstych „żywą lekcję historii”. Było to spotkanie młodzieży z weteranką II wojny światowej Panią Janiną Marciniak. Nasz gość opowiedział o swoich wojennych przeżyciach w czasie Kampanii Wrześniowej i w czasie okupacji. Uczniowie mogli zaznajomić się z losami Polaków pokolenia wojennego. Wszyscy wysłuchali wiersza „Żołnierz polski” i na zakończenie zadawali pytania Pani Janinie. Poczęstunek i podziękowanie dla naszego gościa ufundowała szkolna Rada Rodziców.
Apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie odbył się apel dla uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VI, członkowie Grona Pedagogicznego i Dyrekcja Szkoły. Uczniowie klasy V b zaprezentowali okoliczności i przebieg obrad Sejmu Wielkiego oraz ludzi, którzy przyczynili się do największego dzieła sejmu – Konstytucji. Aktorzy przedstawili najważniejsze uchwały Ustawy Rządowej. Jedna z uczennic odśpiewała utwór zatytułowany „Nadzieja”. Następnie cała grupa wykonawców zaprezentowała z entuzjazmem pieśń „ Witaj, majowa jutrzenko”. Na zakończenie spotkania pani Dyrektor podkreśliła znaczenie Konstytucji w historii Polski.
Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci w ramach programu ogólnopolskiego projektu „Katyń Ocalić Od Zapomnienia” oraz podsumowania dzielnicowego projektu „Miej wolę poznać Wolę”
27 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste posadzenie Dębu Pamięci na cześć kapitana Tadeusza Konerskiego, jednej z wielu ofiar naszego miasta, które zginęły 76 lat temu w Charkowie. Tadeusz Konerski był ofiarą zbrodni katyńskiej, rozstrzelany przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz Stalina wiosną 1940 roku. Edukacyjny i społeczny wymiar programu polega na integracji środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych poprzez zachęcenie ich do podjęcia wspólnych działań na rzecz wychowania dzieci i młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa. Honorowy patronat nad programem objął Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Uroczystość sadzenia Dębu Pamięci została powiązana ze stuleciem włączenia Woli do Warszawy. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie – pan Marek Krystyniak i pan Stefan Żelazowski, Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego – pan Andrzej Janiszek, ksiądz infułat dr Jan Sikorski, dyrektorzy i delegacje uczniów z wolskich szkół, przedstawiciele rady rodziców i cała społeczność szkolna. Po posadzeniu Dębu Pamięci, została odsłonięta tablica upamiętniająca naszego bohatera, którą poświęcił ksiądz infułat. Na pamiątkę wydarzenia szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający zasadzenie Dębu Pamięci. Druga część oficjalnych uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej i rozpoczęła się od pokazania prezentacji multimedialnych dotyczących Woli dawniej i dziś. Następnie koordynator projektu podkreślił znaczenie przyłączenia Woli do Warszawy. Gala zakończyła się wręczeniem laureatom dyplomów i nagród rzeczowych oraz obejrzeniem części artystycznej dotyczącej życia i działalności rodziny Ulrichów na Woli. Podsumowaniem całego projektu „Miej wolę poznać Wolę” było wspólne odśpiewanie nagrodzonego w konkursie „ Piosenka o Woli” utworu.
Charytatywny Kiermasz Wielkanocny
Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie klasy 6 d wraz z wychowawcami zorganizowali w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Jego celem było zebranie funduszy na dofinansowanie potrzebującym uczniom naszej szkoły udziału w wycieczkach szkolnych. W przeprowadzenie kiermaszu zaangażowało się wielu uczniów klas 4-
Nagroda dla naszego ucznia – laureata dzielnicowego konkursu z zakresu doradztwa zawodowego
Dnia 27 kwietnia 2016r. uczeń klasy 6 d Jakub Piekut uczestniczył w Dzielnicowej Gali Finałowej podsumowującej konkursy z zakresu doradztwa zawodowego, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W III Dzielnicowym Konkursie ‘Pomóż Kubie wybrać zawód’ Jakub zajął II miejsce i podczas uroczystej Gali z rąk pani Burmistrz Grażyny Orzechowskiej-
Akcja społeczno-
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Żonkile”. Uczniowie składali kwiaty według wzoru pobranego ze strony internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich, przypinali je do ubrania oraz rozdawali na terenie szkoły. Uczniowie klas szóstych obejrzeli film pt. „ Nie było żadnej nadziei”, natomiast klasy czwarte i piąte czytały na lekcji języka polskiego fragmenty opowiadania o losach rówieśników w czasie powstania oraz dyskutowali o tamtych tragicznych dniach. W szkole wystawiono tablicę „ Łączy nas pamięć”, która poinformowała młodzież szkolną o ważnym dla Warszawy wydarzeniu historycznym, jakim było powstanie w getcie i o obchodach rocznicowych.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
Dnia 22 kwietnia 2016 w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji klasa 2c wraz z wychowawcą p. Anną Zacholską przygotowała spektakl pt. „Dzieci śmieci”. Głównym przesłaniem przedstawienia była konieczność segregacji śmieci i promowanie postaw ekologicznych. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić nam jak należy dbać o nasze środowisko naturalne. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy za przygotowanie klasowych gazetek.
Mistrzostwa Woli w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych
19 kwietnia odbyły się mistrzostwa Woli w V Ogródku Jordanowskim. Piłkarze z SP 225 przechodząc kolejno przez eliminacje oraz ćwierćfinały ostatecznie zajmują 3 miejsce w dzielnicy. Do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Radosław Rudnicki.
Światowy Dzień Książki
Tradycją naszej szkoły jest uroczystość, jaką przygotowuje biblioteka szkolna dla uczniów klas 4-
Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski
14 kwietnia w 1050. rocznicę chrztu Polski odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez klasy czwarte. Było to przedstawienie ukazujące przyczyny i skutki tego wielkiego wydarzenia. Młodzi aktorzy w kostiumach z epoki, w średniowiecznej scenerii ze średniowieczną muzyką w tle zaprezentowali historyczne postaci, które miały wielki wpływ na przyjęcie chrztu: Mieszka I, Dobrawę, biskupa Jordana. W inscenizacji pojawiły się też postaci zwykłych ludzi zmieniających wówczas oblicze naszego kraju. Przedstawienie uzupełniła prezentacja multimedialna, pokazująca miejsca historyczne oraz fragment filmu „Gniazdo” ze sceną chrztu księcia Mieszka. Na zakończenie uczniowie przypomnieli obchody Millenium chrztu. Apel został wcześniej sfilmowany, a jego nagranie umieszczono w Internecie. Wszystkie szkoły na Woli zostały o tym powiadomione i zaproszone do „wspólnego” świętowania rocznicy oraz przeprowadzenia na terenie szkoły konkursu wiedzy, którego test również udostępniliśmy.
Akcja "Świąteczna kartka dla seniora"
"Świąteczna kartka dla Seniora" -
Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy za włączenie się do działań dla dobra innych.
Podziękowanie dla SP 225 za świąteczną pamięć.
VI. Memoriał o. Józefa Jońca
7 kwietnia na Boisku Orlik 2012 przy ulicy Kazimierzowskiej/Madalińskiego odbył się – VI. MEMORIAŁ o. Józefa Jońca SP, którego organizatorem była Fundacja BO WARTO. W Turnieju uczestniczyło 12 Szkół Podstawowych, a chłopcy przygotowani przez nauczyciela Radosława Rudnickiego zajęli 4 miejsce. Gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów.
Sprawdzian szóstoklasisty
We wtorek 5 kwietnia 2016r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu kończącego edukację w szkole podstawowej. W pierwszej części zmierzyli się z zagadnieniami z języka polskiego i matematyki, a w drugiej części z zadaniami z języka angielskiego. Szóstoklasiści określili sprawdzian jako łatwy, więc mamy nadzieję, że wyniki będą na miarę oczekiwań. Zaświadczenia przystąpienia do sprawdzianu uczniowie otrzymają wraz z świadectwami na uroczystej akademii kończącej rok szkolny. Przed samym sprawdzianem udało nam się jeszcze zrobić kilka pamiątkowych zdjęć.
Spotkanie z panią Dorotą Gellner
4 kwietnia 2015r do naszej szkoły przybyła Dorota Gellner -
Spotkanie klas pierwszych ze Służbą Celną
W dniu 31 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Służby Celnej. Zajęcia dla uczniów klas I w całości poświęcone były zagadnieniom związanym z ochroną zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt. Dzieciom podobało się i bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Celnicy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji związanych z rolą Służby Celnej w ochronie przyrody. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksponaty zatrzymane przez funkcjonariuszy podczas prób ich przemytu przez granicę. Uczniowie mogli obejrzeć m.in. skóry wilka i węża. Celnicy wyjaśniali dlaczego niektórych gatunków roślin i zwierząt oraz wyrobów z nich nie wolno przywozić z zagranicznych podróży. Dzieci z ogromną chęcią uczestniczyły we wszystkich grach i konkursach przygotowanych przez naszych gości. Celnicy odpowiadali także na liczne i szczegółowe pytania dzieci dotyczące zasad przewozu zwierząt przez granicę. Spotkania tego typu, zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym, są zawsze dobrą okazją do tego, aby przypominać o tym, co warto wiedzieć przed podróżą przez granicę i jak się do niej przygotować.
Szkolny konkurs dla klas I-
W tym roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs na ilustrację wielkanocnej poisanki. Łącznie w konkursie udział wzięło siedemdziesięciu dziewięciu uczniów. Cieszyło nas ogromnie tak duże zainteresowanie konkursem. Prace były piękne, stąd członkom Jury trudno było wybrać najpiękniejsze. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczniom oraz za wsparcie ich rodzicom. Organizatorem konkursu była p. Agata Mućko. Niżej lista laureatów:
KLASY I
Miejsce I Aleksandra Pastuszka kl. I f
Miejsce II Weronika Walczyk kl. I d
Miejsce III Liliana Szpak kl. I f
Wyróżnienia
Natalia Gierczak kl. 1f
Maria Gromaszek kl. 1b
Adam Zawadzki kl. 1a
KLASY II
Miejsca I Lena Czernecka kl. II d
Miejsce II Maksymilian Śladewski kl. II b
Miejsce III Aleksandra Janik kl. II b
Wyróżnienia
Michalina Grudzień kl. II d
Krzysztof Kosiacki kl. II d
KLASY III
Miejsce I Iga Szymańska kl. IIIa
Miejsce II Olivier Guzek kl. III a
Miejsce III Kacper Sękowski kl. III a
Wyróżnienia
Hanna Pióro kl. III b
Antonina Popielarczyk kl. IIIa
Zuzanna Szewczyk kl. III c
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!
Dzień patrona
Od kilku lat tradycyjnie obchodzimy w szkole „ Dzień Patrona” Józefa Gardeckiego. Tegoroczne uroczystości odbyły się 18 marca w dniu imienin patrona i przebiegały w związku ze stuleciem Woli jako dzielnicy m.st. Warszawy pod hasłem „ Józef Gardecki i Wola Jego czasów”. Uczniowie pogłębiali wiedzę o patronie swojej szkoły i poznawali historię oraz oblicze dawnej Woli korzystając z dwóch wystaw prezentowanych z tej okazji w szkole: wystawy „Zabytki Woli” wypożyczonej z Muzeum Woli oraz wystawy „ Wola oczami fotografa sprzed lat”. Obchodom towarzyszyły trzy konkursy: konkurs o patronie, konkurs plastyczny dla klas 4-
Wystawa rzeźb
Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole pojawiła się wystawa przepięknych rzeźb. Prace wykonali uczniowie z klas 0-
Zapraszamy do podziwiania pięknych dzieł. Życzymy niezapomnianych wrażeń.
Projekt KIDSPEAK
Nasza szkoła już po raz piąty gościła na tygodniowych warsztatach studentów z innych krajów. W tym roku byli to młodzi ludzie z Japonii, Egiptu i Włoch. Studenci przybyli do Polski w ramach projektu "Kidspeak" realizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Cele projektu to przede wszystkim przybliżenie kultury krajów, z których pochodzą goście oraz rozwijanie kompetencji językowych uczniów, gdyż projekt realizowany jest w języku angielskim. Zajęcia prowadzono za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez gry, zabawę oraz inne zajęcia interaktywne oraz prezentacje. Podczas zajęć prowadzonych przez Kentę, Remondę i Giadę nasi uczniowie mieli możliwość poszerzenia swej wiedzy z zakresu geografii, historii czy też kultury i obyczajów Japonii, Egiptu i Włoch. Wspaniałą pamiątką dla uczniów są ich imiona zapisane w języku arabskim i japońskim. Wiele radości sprawiło dzieciom uczenie się alfabetu i wymowa bardzo trudnych, a zarazem zabawnych dźwięków. Wszyscy zapamiętali również wspaniałą japońską wiosnę , „tańczące jedzenie”, czyli świeże sushi oraz włoskie sposoby na przyrządzanie najlepszej pizzy. Uczniowie uczyli się tradycyjnych tańców z krajów, z których pochodzili wolontariusze. Przedsięwzięcie przyniosło wszystkim dużo radości oraz niezapomniane doświadczenia. Planujemy kontynuować takie spotkania w kolejnych latach.
Najważniejsze korzyści wynikające ze współpracy to: wzrost zdolności językowych uczniów, pogłębienie wiedzy uczniów dotyczącej bogactwa kulturowego innych krajów, rozbudzenie ciekawości świata; niezapomniane doświadczenie dla rodzin goszczących u siebie wolontariuszy. Projekt zwraca uwagę na wielokulturowość, jest więc doskonałym uzupełnieniem cyklicznie realizowanego szkolnego projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur”.
Sukces naszej szkoły! Drużyna uczniów SP 225 w finale konkursu ‘Odyseja Umysłu’!!!
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła, jako jedyna szkoła podstawowa w Dzielnicy Wola po raz kolejny przystąpiła do Odysei Umysłu – programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów i odniosła wielki sukces. Udział w Odysei Umysłu rozwija kreatywne zdolności dzieci, uczy krytycznego myślenia i przynosi uczestnikom oraz trenerom wiele radości. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcani ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiane są przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. A to wszystko dlatego, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców. Jesienią w szkole utworzona została 7-
Pasowanie uczniów I klasy na czytelników
Dnia 1 marca odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych. Uczniowie w bajkowy, zabawowy sposób zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej oraz zasadami obowiązującymi czytelnika. Starsi koledzy z „aktywu bibliotecznego” przygotowali dla pierwszoklasistów przedstawienie okolicznościowe. Mali widzowie mogli zobaczyć postaci z literatury, które opowiedziały im o roli książki i dobrodziejstwie czytania oraz wierszem i piosenką zachęcały młodszych kolegów do odwiedzania czytelni i biblioteki , do zaprzyjaźnienia się z książką. Moment pasowania był niezwykle uroczysty. Na pamiątkę każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę wykonaną przez starszych kolegów. Każda klasa pierwsza dostała dodatkowo tzw. „ prośby książki” do wywieszenia w swojej sali lekcyjnej. Po uroczystości uczniowie zostali zaproszeni do czytelni na pierwsze spotkanie z biblioteka szkolną.
Sukces naszego ucznia!!!
Z dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Michał Piwowarski zdobył tytuł FINALISTY konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Michał osiągnął również wspaniały wynik w Konkursie Alfik Matematyczny zdobywając 4 miejsce w województwie mazowieckim na 15 tys. uczestników (18 w kraju na blisko 62 tys. uczestników). Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!
Festiwal Nauki
Już po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany Festiwal Nauk Przyrodniczych. Uczniowie klas czwartych i piątych zaplanowali, przygotowali i zaprezentowali ciekawe eksperymenty przyrodnicze. Dzięki temu uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne. Prezentacje wzbudziły ogromne zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy uczniom klas starszych za przygotowanie i ciekawe pokazy!
Opiekun i pomysłodawca Festiwalu Nauk Przyrodniczych M. Kosterska
Turniej pilki siatkowej "One day more for volleyball"
29 lutego nasza szkoła przyłączyła się do akcji Europejskiej Konferencji Piłki Siatkowej CEV „ One Day More 4 Volleyball”-
Spotkanie z Magdaleną Zarębską
Dnia 26.02.2016 uczniowie z klasy Ib i IId uczestniczyli w spotkaniu autorskim, podczas którego pani Magdalena Zarębska promowała swoją najnowszą książkę dla dzieci pt. „Borys i zajączki”. Tytułowe zajączki to siostry Zajączkowskie -
Mali uczniowie idą do szkoły -
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem staraliśmy się pomóc dzieciom z Mali. Uczniowie i nauczyciele włączyli się w realizację projektu „MALI uczniowie idą do szkoły”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego i na koniec zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, przesłane przez organizatora projektu, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata, w tym szczególnie sytuacja ich rówieśników w Mali i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy.
Kolejnym ważnym krokiem w realizacji projektu było wykonanie przez uczniów książki o dowolnej tematyce. Wszyscy uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i powstało wiele bardzo pomysłowych książeczek wykonanych różnymi technikami. Łącznie nasi uczniowie przekazali 76 własnoręcznie wykonanych książek. Na sprzedaż można było wystawiać stworzone przez siebie książki oraz takie, które były już używane, ale będące jeszcze w bardzo dobrym stanie -
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za hojność i zaangażowanie. Bez empatii i otwartego serca naszych ofiarodawców nie można byłoby takiej akcji zorganizować
Pokazaliśmy, że jesteśmy wspaniali i chętnie pomagamy innym.
Sukces ucznia naszej szkoły w Dzielnicowym Konkursie Doradztwa Zawodowego.
Z radością informujemy, że uczeń kl. 6D Jakub Piekut zajął II miejsce w III Dzielnicowym Konkursie Doradztwa Zawodowego pt. „Pomóż Kubie wybrać zawód”. Dnia 23 lutego 2016r. podczas ogłoszenia wyników konkursu Jakub otrzymał dyplom, statuetkę i upominek. Został także zaproszony na uroczystą galę konkursu, na której wręczone zostaną cenne nagrody.
Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji, a w przyszłości podczas wykonywania wybranego zawodu.
JAK MINĄŁ SEMESTR? -
17 lutego odbył się apel dla klas IV -
Nowa pracownia językowa
Dnia 15 lutego 2016 roku w naszej szkole została otwarta pracownia językowa. Dzięki temu dzieci jak i nauczyciele mają ogrom możliwości do wykorzystania. W sali tej znajduje się 20 stanowisk uczniów i jedno stanowisko nauczyciela. Przy miejscu każdego ucznia znajdują się słuchawki z mikrofonem, które są podłączone do stanowiska nauczyciela kierującego całą pracą. Nowoczesny sprzęt pozwala na zwiększenie możliwości zdobywania wiedzy, rozwijanie umiejętności uczniów oraz zwiększenie atrakcyjności prowadzonych zajęć. Dzięki kolejnej inwestycji w multimedialną edukację, nauka i praca w naszej szkole stają się łatwiejsze i przyjemniejsze.
Szkoła Podstawowa Nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie